Advert

SEL BASKINI TEHLİKESİ OLAN ALT GEÇİT KORKUTUYOR!

SEL BASKINI TEHLİKESİ OLAN ALT GEÇİT KORKUTUYOR!
SEL BASKINI TEHLİKESİ OLAN ALT GEÇİT KORKUTUYOR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 491 kez okundu.

İzzet TUMAY

Elazığ Kültürpark karşısındaki Esra - Zafer - Eşref Yıldırım Ortaokulu’nun bulunduğu Çay Sokak ile Eski Sebze Hali’nin bulunduğu bölgeyi birbirine bağlayan ve yıllar önce yaşanan sel felaketi ile gündeme gelen alt geçitte yağışların başlaması nedeniyle su birikmesi sıkıntılara neden oluyor.

Daha önce sadece alt geçit olarak kullanılan, sonra Elazığ Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile asfalt dökülerek trafiğe açılması sağlanan alt geçit konumu itibariyle sel baskını halinde büyük olumsuzluklar yaşanmasına neden olacak. Genellikle Olgunlar Mahallesi bölgesinde ikamet eden ailelerin öğrencileri ile Kültür Mahallesi’nde oturan aile ve çocukların kullandığı alt geçitte yağışlar nedeniyle su birikiyor. Alt geçidin içinde üç adet su ızgarası bulunurken, aşırı bir yağış olması durumunda alt geçidin akan sularla dolması durumunda yaşanacak sıkıntının ise neden düşünülmediği kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

 

HEM YAYA HEM DE ARAÇ TRAFİĞİNE AÇIK!

 

Alt geçidin son hali otomobillerin de buradan geçmesine olanak sağladı. Ancak bölgede bulunan okulda okuyan öğrenciler akşam saatlerinde evlerine gitmek için bu alt geçidi kullanıyor. Hem sel baskını tehlikesine hem de araçların geçmesi nedeniyle kazalara açık bu alt geçit ile ilgili yeni bir düzenleme yapılmasını isteyen bölge halkı, “Belediyemizin burayı çöplük alanı olmaktan kurtarması bizi mutlu etti. Çocuklarımız okuldan çıkıp evlerine gelmek için bu alt geçidi kullanıyor. Alt geçitte ışıklandırma çalışması da yapıldı. Ancak Çay Sokak konumu itibariyle sel tehlikesine açık. Yağış olması durumunda bu alt geçitte su birikintileri olacak ve burayı geçit olarak kullanmak zor olacak. Ayrıca bu al geçitten arabaların geçmesi tehlike arz ediyor. Bu olumsuzluğa bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye konuştular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor