Advert

PİRİNÇCİ: 4 İŞLETMEYE 131 BİN TL İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI

Pirinçci, 2016 yılı içerisinde yapılan denetimler sonucunda çevreye olumsuz etkileri tespit edilen 10 işletme ve şahsa 382 bin TL, 2017 içerisinde ise 4 işletmeye 131 bin TL idari yaptırım uygulandığını söyledi.

PİRİNÇCİ:  4 İŞLETMEYE 131 BİN TL İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI
PİRİNÇCİ:  4 İŞLETMEYE 131 BİN TL İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI İzzet TUMAY
Bu içerik 252 kez okundu.

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Çevre Kanunu çerçevesinde Elazığ’da yapılan veya yapılacak her türlü yatırım ve faaliyetin çevreye verebileceği zararların minimize edebilmesi amacıyla, inşaat aşamasından itibaren denetim, izin, iş ve işlemleri yürütmekte ve takip etmekte olduğunu söyledi.

Bu çerçevede 2016 yılında toplam 279 adet, 2017 yılı Temmuz ayı sonu itibariyle 99 adet çevre denetimi yapıldığını belirten Pirinçci, riskli yapıların varlığına dikkat çekerken, riskli yapılarla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Elazığ Belediyesi’nin geçici olarak yetkilendirildiğini ifade etti.

Çevre Müdürlüğü’nün çevreye olumsuz etkileri olan işletmelere ceza yazdığını belirten Pirinçci, kuruma ilişkin şu bilgileri verdi: “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü; altyapı ve kentsel dönüşüm, yapı ve yapı malzemelerinin denetimi, kamu kuruluşlarının yapı kontrollüğünden, çevre ve tabiat varlıklarını koruma gibi geniş bir yelpazede görev yapmaktadır.

Müdürlüğümüz Çevre Kanunu çerçevesinde ilde yapılan veya yapılacak her türlü yatırım ve faaliyetin çevreye verebileceği zararların minimize edebilmesi amacıyla, inşaat aşamasından itibaren denetim, izin, iş ve işlemleri yürütmekte ve takip etmektedir. Bu çerçevede 2016 yılında toplam 279 adet, 2017 yılı Temmuz ayı sonu itibariyle 99 adet çevre denetimi yapılmıştır. Bu konuda özellikle BİMER ve Alo 181 çevre hattından gelen her türlü ihbar, şikâyetler personel tarafından da yerinde incelenmekte, sonuçları hakkında ilgili şahıs ve kurumlara bilgi verilmektedir. 2016 yılı içerisinde yapılan denetimler sonucunda çevreye olumsuz etkileri tespit edilen 10 işletme ve şahsa 382 bin TL, 2017 içerisinde ise 4 işletmeye 131 bin TL idari yaptırım uygulandığı.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYMAKAM GÜNDOĞDU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
KAYMAKAM GÜNDOĞDU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
FIRAT EDAŞ KARAKOÇAN’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
FIRAT EDAŞ KARAKOÇAN’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ