Advert

KIŞ KAPIYA DAYANDI, ODUN VE KÖMÜR SATIŞLARI ARTTI

KIŞ KAPIYA DAYANDI, ODUN VE KÖMÜR SATIŞLARI ARTTI
KIŞ KAPIYA DAYANDI, ODUN VE KÖMÜR SATIŞLARI ARTTI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 660 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Kışlık yakacakların ücretleri zamlanırken yaklaşan kış mevsimi ile odun, kömür gibi yakacakların satışları arttı. Elazığ’da pek çok apartmanın önünde taşınmayı bekleyen odun ve kömürleri görmek mümkün…

Elazığ’da kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlarda odun, kömür alma telaşı başladığını ifade eden odun kömür ticareti yapan esnaflar, vatandaşların kışın kömürün zamlanacağı düşüncesiyle Temmuz ve Ağustos aylarından itibaren kömür ve odun ihtiyaçlarını karşılamaya başladıklarını söylediler.

Elazığ’da bir hafta içerisinde kömür satışlarının artığını söyleyen esnaflar, “Bizler açısından şimdilik durum iyi, satış yapabiliyoruz. Malum, yaz aylarında çok durgun bir dönem yaşadık. Kış mevsiminin yaklaşması ile işlerimiz de açılmaya başladı. Kömür fiyatları 750 ile 1000, odun ise 450 ile 550 TL arasında satışa sunuluyor. Vatandaş kışın sıkıntı yaşamamak için yakacak ihtiyacını erkenden karşılıyor. Bazı vatandaşlar Temmuz, Ağustos aylarında kışlık yakacağını temin ettiler. Bazıları da havalar soğumaya başladığında kömürünü almaya başladı. Bu günlerde Elazığ’da yağmurdan dolayı havalar birden bire soğudu, bizim de kömür satışlarımız havanın soğumasıyla beraber artış gösterdi” şeklinde ifade ettiler.

Elazığ’da genel olarak doğalgazın kullanıldığını söyleyen esnaflar, “Yine de soba kullanan çok sayıda vatandaşımız var. Vatandaşlarımız genel olarak ithal kömürü tercih ediyor. Havaların özellikle akşam saatlerinde daha çok soğuması vatandaşı kışlık yakacak almaya zorladı. Birkaç gün içinde talep çok olunca bizde satış için hazırlıklarımızı tamamladık” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu