Advert

REKTÖR DEMİRDAĞ: HER YABANCI ÖĞRENCİ İLİMİZİ TANITIYOR

Rektör Demirdağ, “Üniversitemize bu yıl 6 bin 400’ü lisans olmak üzere 10 bin yeni öğrenci kayıt yaptırdı. 16 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 4 MYO ile eğitim ve öğretimini devam ettiren öğrencilerimizden bini aşkını çeşitli ülkelerden gelmiş olan yabancı uyruklulardan oluşmakta” dedi.

REKTÖR DEMİRDAĞ:  HER YABANCI ÖĞRENCİ İLİMİZİ TANITIYOR
REKTÖR DEMİRDAĞ:  HER YABANCI ÖĞRENCİ İLİMİZİ TANITIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 951 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi’nde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı başlarken bu yıl üniversitede eğitim ve öğretim gören yabancı öğrenci sayısının binin üzerinde olduğu açıklandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından yaptığı açıklamada, “Bu yıl da hiçbir olumsuzluk yaşanmadan üniversitemizde güz yarıyılı eğitimi başladı. Üniversitemize bu yıl 6 bin 400’ü lisans olmak üzere 10 bin yeni öğrenci kayıt yaptırdı. 16 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 4 MYO ile eğitim ve öğretimini devam ettiren öğrencilerimizden bini aşkını çeşitli ülkelerden gelmiş olan yabancı uyruklulardan oluşmakta” dedi.

 

“HEDEFİMİZ BU SAYIYI ARTTIRMAK”

 

Rektör Prof. Dr. Demirdağ, her yabancı öğrencinin Elazığ7ın ve ülkemizin turizm elçisi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Üniversitemizde eğitim ve öğretim almak isteyen öğrenciler için sınav yapılıyor. Üniversitemiz tarafından yapılan bu sınavlara birçok ülkeden öğrenci yoğun ilgi gösterirken, sınavlara Amerika, Almanya, Hollanda, Avusturya, Rusya, Suriye, Azerbaycan, İran, Özbekistan, Türkmenistan, Afganistan, Filistin, Somali, Fas, Mısır, Ürdün, Bulgaristan ve Japonya gibi ülkelerden yabancı öğrenciler başvuruda bulunuyor. Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler burada eğitim ve öğretimlerinin yanında ilimizin ve ülkemizin kültürünü de alıyor. Türkçeyi öğreniyorlar. Böylece ülkelerine döndüklerinde ilimizin ve ülkemizin turizm ve kültür elçileri oluyorlar. Hedefimiz üniversitemizdeki yabancı öğrenci sayısını, bunun sonucunda da kültür ve turizm elçilerimizin sayısını artırmak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu