Advert

YIKIM & YAPIM 3 YIL SÜRECEK

Bütçesi Genel Müdürlük’ten alınan Atatürk Stadı’nın yeniden yapılması çalışmalarının üç sezon sürmesinin planlandığı ancak bu sürenin daha kısa sürede tamamlanması için çaba göstereceği öğrenildi.

YIKIM & YAPIM 3 YIL SÜRECEK
YIKIM & YAPIM 3 YIL SÜRECEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 539 kez okundu.

Eren KAYA

Elazığ Atatürk Stadı’nda yıkım çalışmalarına başlandı. Elazığ Valiliği tarafından yapılan ihalenin ardından bütçesi Genel Müdürlük’ten alınan Atatürk Stadı’nın yeniden yapılması çalışmalarının üç sezon sürmesinin planlandığı ancak bu sürenin daha kısa sürede tamamlanmasına gayret gösterileceği bildirildi.

Elazığ Atatürk Stadı’nın yenilenmesi için uzun bir süredir planlama çalışmalarının yapıldığı, bu çalışmaların tamamlanmasının ardından yapılan ihale ile inşaat sürecine geçildiği belirtildi.

Atatürk Stadı’nın bölüm bölüm yıkılacağını ve yapılacağını belirten yetkililer şu bilgileri verdi: “Stadın kuzey kale arkası tribününde yıkım çalışmalarına başlandı. Bu çalışma tamamlandıktan sonra bu tribünün inşaatının başlanacağı alan 6 metre yüksekliğinde sac tabakalar ile kapatılacak ve inşaat çalışmalarına başlanacak. Buradaki çalışmanın tamamlanmasının ardından diğer tribünlere geçilecek. Tabii ki bu çalışma ile birlikte Atatürk Stadı’nın seyirci kapasitesi de artacak. Yıkımı yapılan tribünler hem yükseklik olarak hem de zeminde sahaya doğru çekilerek mevcut seyirci kapasitesi artırılacak. Şu anda planlanan şekliyle yeni stat 18 ile 20 bin arasında bir seyirci kapasitesine sahip olacak. Stadın tribünleri iki katlı olacak ve kat arasında localar bulunacak. Bu localar çok işlevsel olacak. Güney tribününün altı hariç diğer tribünlerin altında ticari alanlar olacak. Son derece modern bir şekilde yapılacak olan Atatürk Stadı uluslar arası müsabakaların oynanacağı statlar arasında yerini alacak.

 

İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI YIKILACAK

 

Tabii ki bu çalışma kapsamında şu anda ilimiz sporuna hizmet veren sentetik çim saha ve Hentbol Spor Salonu ile İl Müdürlüğü binaları da yıkılacak. Yeni ve modern bir İl Müdürlüğü binası yapılacak. Kapalı otoparklar yapılacak.

Bu çalışmanın süreceği süre içinde tribünlerin yıkılması ile bazı sıkıntılar yaşanacak. Örneğin şu anda yıkımına başlanılan kuzey kale arkası tribünü bilindiği gibi misafir takım taraftarlarına ayrılmış bir tribün konumundaydı. Bu yıkım ile birlikte bu taraftarlarımız için gerekli düzenlemeler yapılacak. Yarın kapalı tribün yıkıldığı zaman protokol için de gerekli düzenlemeler yapılacak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu