Advert

SİNAN YAĞMUR MAHKÛMLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

SİNAN YAĞMUR MAHKÛMLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU
SİNAN YAĞMUR MAHKÛMLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 823 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Yazar Sinan Yağmur, 1. Kitap Fuarı için geldiği Elazığ’da, T Tipi Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu’nda “Kitap” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu’nda yapılan söyleşiye kurumun yöneticileri, psikologları, personelleri ve mahkumlar katıldı. Söyleşi esnasında mahkumların Sinan Yağmur’u can kulağıyla dinlemesi ise dikkat çekti.

Yazar Yağmur söyleşi öncesi yapmış olduğu değerlendirmede, “gönüllere dokunmanın” önemine değindi. Yağmur daha önce mahkumlarla sıkça bir araya geldiğini ve gönüllerine dokunmanın kendisine verdiği hazzın çok farklı bir duygu olduğunu söyledi.

Yağmur sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle Elâzığ’daki gönüldaşlarımıza selam olsun. 2 gün önce kitap fuarına gelmiştim. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın misafiriydik. Yine onların öncülüğünde eğitim ve kültür faaliyetlerine devam ediyoruz.

Cezaevinde mahkumlarımızın gönüllerine misafir olduk. Türkiye’de yaklaşık 64 tane cezaevinde kader mahkumu olarak nitelendirilen kardeşlerimizle bir gönül yolculuğu yaparak onların içindeki karamsarlıklara, tükenmişlik hislerine, kendilerini suçlulukla birlikte yaşadıkları psikolojik travmalara ve ruh hallerine Mevlana’nın ümit nefesini, birbirimizi anlamayı, birbirimizi iyileştirme ve onlara bir tasavvuf terapisi sunmak amacıyla zaman zaman bir araya geliyoruz.

Kıymetli cezaevi yönetiminin vesilesiyle buradayız. İnsan her şeysiz yaşayabilir ama gönülsüz ve insansız yaşayamaz. Gözünüz olmadan, kulağınız olmadan, ayaklarınız olmadan yaşayabilirsiniz. Yalnız başına da yaşayabilirsiniz. Gönlünüze koyduklarınız veya gönlünüze dokunan olmadığı zaman yaşayamazsınız. O nedenle biz de buradaki kardeşlerimizin gönüllerine dokunmaya geldik. Onlar bize dokunacak biz onlara dokunacağız. Gök kubbe altında hoş bir sada bırakmak lazım. Hepimiz faniyiz.

Mevlana’mızın dediği gibi ‘sağ göz sol göze yan bakar ne diye. Toprağın altında usta da bir çırak da a güzel. Daha ne vakte dek eteğini çanakla, çömlekle dolduracaksın. Eninde sonunda sende toprak olacaksın a güzel…’

İşte burada güzelleri ve güzelliği anlatmaya çalışacağız. İnşallah buna vesile oluruz. Barış, huzur, kardeşlik ve güzel bir yaşam içerisinde 81 şehrimizin hangi renkten, hangi dilden ve hangi mezhepten olursa olsun bütün yaratılmışların bir birine zulmetmeden yaşamasını temenni ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor