Advert

İL ÖZEL İDARESİNDEN ÇALIŞANLARA AŞURE İKRAMI

İL ÖZEL İDARESİNDEN ÇALIŞANLARA AŞURE İKRAMI
İL ÖZEL İDARESİNDEN ÇALIŞANLARA AŞURE İKRAMI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 432 kez okundu.

Çalışanlar arasında dayanışma ve kaynaşmanın artırılmasına dönük sosyal faaliyetlerin sürdüğü Elazığ İl Özel İdaresinde Hicri Yılbaşıyla başlayan ve içerisinde Aşure gününü bulunduran Muharrem Ayı dolayısıyla çalışanlara aşure ikramında bulunuldu.

İl Özel İdaresi mutfağında hazırlanan aşureler İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu tarafından öğlen yemeğinde kurum personeline ikram edildi.

Aşure ikramının ardından bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu şunları kaydetti:  “İçerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı Hz. Peygamberin mübarek yolculuğunu başlangıç kabul eden ve aynı zamanda Aşure gününü de içinde barındıran özel günlerdir. Bu özel günleri hatırlatmak, Hz. Nuh’un gemisinin karaya inmesinin ardından gemi sakinlerinin kurtuluşlarının bir nişanesi olarak her üründen biraz katarak hazırladıkları aşure yemeği geleneğini yâd etmek adına bugün kurum olarak çalışanlarımıza ve diğer misafirlerimize aşure ikram ettik.

Muharrem ayını bizim için anlamlı kılan ve hüznümüzü artıran bir diğer vaka ise Hz. Hüseyin’in Kerbela’da 10 Muharrem günü şehit edilmesidir. Hz. Peygamber’in torunu Hz. Hüseyin’in ve ailesinin zalimce katledilmesinden buyana o coğrafyada maalesef Kerbela’lar yaşanmaya devam etmektedir.

Kurumsal dayanışmanın artırılması, özel gün ve gecelerin hatırlatılması ve bizi var eden değerlerin yaşatılması adına benzeri etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecektir.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor