Advert

İNŞAAT MOBİLYA DEKORASYON FUARI AÇILIYOR

İNŞAAT MOBİLYA DEKORASYON FUARI AÇILIYOR
İNŞAAT MOBİLYA DEKORASYON FUARI AÇILIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 426 kez okundu.

Bugün başlayacak olan ve 15 Ekim’e kadar açık olacak olan İnşaat Mobilya Dekorasyon Fuarı ile ilgili Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk, fuarın Elazığ ekonomisine hareketlilik kazandıracağını söyledi.

Öztürk, fuarların kentin hem ekonomisine hem tanıtımına ciddi katkılar sunacağını belirterek, “Fuarın düzenlendiği tarihlerde ciddi bir ekonomik hareketlilik yaşanır. Bu tür fuarları geleneksel hale getirmek, büyütmek, geliştirme lazım. Olabildiğince il dışından hem ziyaretçi hem katılımcı çekmemiz lazım. Bu ilk fuarımız olduğu için mutlaka Bingöl, Tunceli, Muş illerine de davetiyelerimiz oldu. Diyarbakır, Malatya çeşitli STK kurumlarımızın kanalıyla davetiyelerimiz, ilanlarımız, tanıtımlarımız oldu. Bunu düzenledikçe Elazığ’ın dışından buraya hem katılımcı hem ziyaretçi ne kadar çok getirirsek burada taksicisinden, restoranına, lokantacısına, otelcisine bütün işletmelerimiz para kazanacaktır. Ticari hareketlilik edecektir. Bunun yanı sıra Elazığ’da üretilen ürünlerin bir nevi sergiye çıkması ve kentin ekonomik gücünü tanıması anlamını da burada ortaya koymuş olacağız. Birçok Elazığlı hemşehrimiz burada fuarı gezdiğinde şunu diyecektir. Bu üründe mi Elazığ’da üretiliyordu. Kent kendi ekonomik gücünün farkına varmış olacak. O farkındalığı da yakalamış olacak” dedi.

Öztürk, Elazığlıları fuara davet ederek, “Elazığ 1,5 aydır etkinlikler yoğunluğu yaşıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı açtık. Sonra belediyemizin Kitap Fuarı oldu. Yine burada kurumlarımızın destekleriyle Valiliğimiz, Belediyemiz, Ticaret Odamız, Ticaret Borsamız, STK’larımız, TÜMSİAD, MÜSİAD, ASKON gibi ismini saymadığım birçok kurum ve kuruluşumuzun destekleriyle bu fuarımızı açıyoruz. Bütün firmalarımız son derece güzel, titiz bir şekilde hazırlanıyorlar. Elazığlı hemşehrilerimiz geldiklerinde gerçekten çok şık, modern bir fuarı ve gerçekten Türkiye genelinde birçok ürünü yerinde görmüş olacaklar” ifadelerini kullandı.

Öztürk, “Fuarlarda esas amaç satış değil. Fuarlara katılan firmalarımızın asıl amacı ürünlerini tanıtmaktır. Yeni pazar bulmaktır. Fuarlar ne olursa olsun insanların zihninde fuar her zaman ucuz olur. Mutlaka bir indirim vardır. Bizim bu fuara da katılan firmalarımız, fuara özgü daha uygun fiyatlar koyacaklardır. Çünkü asıl amaç orada ürünü tanıtmak. Daha uygun fiyata satmış olsa da o ürünü tanıtım amaçlı satacaktır. O mantıkla bakarlar. Şu kadar ürün satıp para kazanayım mantığıyla bakmazlar. Fuarların asıl amacı bağlantı kurmaktır. Yeni pazarlar bulmaktır. Firmalar daha büyük bakar, daha büyük düşünürler. Gelen ziyaretçimiz burada uygun fiyata bir şey alabilir miyim diye düşünecektir. Eminim bulacaktır. Daha çok çeşit, daha çok kaliteli ürünü daha uygun fiyata bulacaklardır” diye konuştu.

Katılımcı firmalar da fuarların önemine değindi ve emeği geçenlere teşekkür eden Öztürk, “Elazığ için çok değerli bir olay fuarların olması. Bundan önceki fuarda da burada bir hareketlilik gördük. Gerçekten heyecanlandık. Fuar bir şehrin olmazsa olmazlarıdır. Bu tür fuarların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu tür fuarlara katılıp kendi ürünlerimizi burada sergilemek istiyoruz. Elazığ halkının da kesinlikle fuarları gezip, görmesini istiyoruz. Bu Elazığ için bir değerdir. Fuarı hazırlayan firmamıza da teşekkür ediyoruz. Elazığ’ın burada reklamını yapmış oluyor” şeklinde konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik kazası can aldı
Trafik kazası can aldı
GojiBeryy (Kurt Üzümü) Elazığ’da üretildi
GojiBeryy (Kurt Üzümü) Elazığ’da üretildi