Advert

HABERKENT UYARMIŞTI!

HABERKENT UYARMIŞTI!
HABERKENT UYARMIŞTI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 565 kez okundu.

SEL BASKINI TEHLİKESİ NEDENİYLE YAPTIĞIMIZ HABERİN BİR GÜN SONRASI ALT GEÇİDİ SU BASTI

HABERKENT UYARMIŞTI!

İzzet TUMAY

HaberKent olarak 10 Ekim 2017 Salı tarihli sayımızda “SEL BASKINI TEHLİKESİ OLAN ALT GEÇİT KORKUTUYOR!” başlığı ile yayımlayarak sıkıntıyı gündeme getirdiğimiz Elazığ Kültürpark karşısındaki Esra - Zafer - Eşref Yıldırım Ortaokulu’nun bulunduğu Çay Sokak ile Eski Sebze Hali’nin bulunduğu bölgeyi birbirine bağlayan ve yıllar önce yaşanan sel felaketi ile gündeme gelen alt geçidi ‘su’ bastı.

Geçtiğimiz gün kısa süreli etkili olmasına rağmen hayatı felç eden yağışlar nedeniyle Elazığ genelinde birçok cadde ve sokak sular altında kaldı. Daha önce sadece alt geçit olarak kullanılan, sonra Elazığ Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile asfalt dökülerek trafiğe açılması sağlanan alt geçit konumu itibariyle sel baskını halinde büyük olumsuzluklar yaşanmasına neden olacak durumda olduğu için konuyu 10 Ekim tarihinde haberleştirerek gündeme getirmemizin ardından 11 Ekim tarihinde etkili olan yağış sonrası alt geçitte su baskını meydan geldi. Hem araçların hem de vatandaşların kullandığı alt geçit su baskını nedeniyle kısa süreliğine de olsa kullanılamaz hale geldi.

 

ALT GEÇİDİ SU BASTI

 

Genellikle Olgunlar Mahallesi bölgesinde ikamet eden ailelerin öğrencileri ile Kültür Mahallesi’nde oturan aile ve çocukların kullandığı alt geçitte yağışlar nedeniyle su birikiyor. Alt geçidin içinde üç adet su ızgarası bulunurken, aşırı bir yağış olması durumunda alt geçidin akan sularla dolması ve dolan suyun sıkıntılara neden olması vatandaşları huzursuz ediyor. Alt geçidin son hali otomobillerin de buradan geçmesine olanak sağladı. Ancak bölgede bulunan okulda okuyan öğrenciler akşam saatlerinde evlerine gitmek için bu alt geçidi kullanıyor. Hem sel baskını tehlikesine hem de araçların geçmesi nedeniyle kazalara açık bu alt geçit ile ilgili yeni bir düzenleme yapılmasını isteyen bölge halkı, “Belediyemizin burayı çöplük alanı olmaktan kurtarması bizi mutlu etti. Çocuklarımız okuldan çıkıp evlerine gelmek için bu alt geçidi kullanıyor. Alt geçitte ışıklandırma çalışması da yapıldı. Ancak Çay Sokak konumu itibariyle sel tehlikesine açık. Geçtiğimiz gün kısa süreli bir yağışın ardından altgeçit sular altında kaldı. Yağış uzun sürseydi yaşanan olumsuzluk daha büyük olacaktı. Yağış olması durumunda bu alt geçitte su birikintileri oluyor ve burayı geçit olarak kullanmak mümkün olmuyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu