Advert

VATANDAŞLARDAN ALTYAPI İSYANI

VATANDAŞLARDAN ALTYAPI İSYANI
VATANDAŞLARDAN ALTYAPI İSYANI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 505 kez okundu.

 

ÖNCEKİ GÜN ÖĞLEDEN SONRA YAKLAŞIK 15 DAKİKA ETKİLİ OLAN YAĞIŞ ALTYAPI EKSİKLİĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

 

VATANDAŞLARDAN ALTYAPI İSYANI

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da önceki gün öğleden sonra etkili olan yağış kentin altyapı eksikliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Elazığ’ın ana arter yollarında yağmur suyu şebekesinin yetersiz kalması nedeniyle yollar su kanallarına döndü. Yayalar karşıdan karşıya geçemezken araçlar da arıza yaparak yolda kaldı.

Yaklaşık 15 dakika etkili olan yağışın ardından yollar ve kaldırımlarda sel oluşması özellikle yayaların önemli sıkıntılar yaşamasına, yağmurun ardından resmi kurumların ve okulların mesailerinin bitmesi ile oluşan yaya ve araç trafiğindeki yoğunluk da sıkıntı yaşanmasına, araçların arıza yaparak yollarda kalması trafikte uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Elazığ’da ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yağışların ardından bu tür olumsuzlukların yaşandığını belirten vatandaşlar, “Biz bu sıkıntıyı yaşamak zorunda mıyız? Elazığ Belediyesi’ni yönetenler yıllardır bu manzarayı her yaşadığımızda altyapının yenileneceği açıklamalarını yapıyorlar. Ancak bu konuda gerekli çalışmalar yapılmadı. Artık açıklama değil icraat bekliyoruz. Bizler bu sorunun çözümünü bekliyoruz. Altyapılar yapılmadan üstyapıda yapılan çalışmalarda bu tür olumsuzluklar da boşa gidiyor. Selle birlikte gelen moloz da ayrı bir sıkıntı yaşatıyor. Yetkililerin bu konuda gerekli çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Artık bu sıkıntıları yaşamak istemiyoruz” dediler.

Yağmur sonrası özellikle yollarda oluşan sel suları trafiğin kilitlenmesine, yollarda kalan araçlar da uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

 

YANILMAZ: YAĞMUR DEĞİL AFETTİ

 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlimizde önceki gün etkili olan yağmur bir afetti. Yaklaşık 15 dakikada metrekareye 25 kg yağış düştü. İlimizde uzun yıllar ortalamasına baktığımızda m2’ye düşen yağış miktarı 40 kg. Malatya yolunda m2’ye 150 kg yağış düştü. Sıkıntı da bundan kaynaklandı. Altyapı yetersizliğini zaten biz dile getiriyoruz. Bunu gidermek adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. İçme suyu, yağmur suyu altyapısını yenilemek adına yaptığımız çalışma tamamlandı. Bu çalışmanın 2018 yılında ihalesi yapılacak ve bu sıkıntıya çözüm getirecek çalışmalara 2018 yılında başlanacak. Önceki günkü yağışa yağmur demek doğru olmaz. Yaşadığımız tamamen bir afetti” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu