Advert

ULAŞ: FUAR KÜLTÜRÜNÜN İLİMİZE KAZANDIRILMASI ÖNEMLİ

ULAŞ: FUAR KÜLTÜRÜNÜN İLİMİZE KAZANDIRILMASI ÖNEMLİ
ULAŞ: FUAR KÜLTÜRÜNÜN İLİMİZE KAZANDIRILMASI ÖNEMLİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 810 kez okundu.

Mehmet KARAKILIÇ

Elazığ’da yapılan üçüncü fuar olan İnşaat Mobilya Dekorasyon Teknolojileri Fuarı’nın açılışına katılan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Oda Başkanı Mitat Ulaş, “Yerel esnafımızın tanıtımı için bu organizasyonlar büyük önem arz ediyor” dedi.

Fuar kültürünün Elazığ’a kazandırılmasının önemine değinen Başkan Ulaş, “Yapılan fuarlar nihayetinde hem ilimiz ekonomisine hem de firmaların tanıtımı ve reklamı açısından çok önemli. Zamanla fuar kültürünün ilimize aşılanması noktasında herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Öncelikli olarak kalıcı, daha büyük ve daha kapsamlı fuar alanı projeleri yapılmalıdır. Tabi bunun yanı sıra işletmelerin bu fuarlara katılmış olmaları çok önemli bir sosyal sorumluluktur. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. İşsizlik sorununun çözümü ve ekonomik destek anlamında herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi.

Ulaş, fuarların yapılmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Fuarımızı geziyoruz. Sevindirici olan kısmı ise katılımcı firmaların yüzde 90’ının Elazığlı firmalardan oluşmasıdır. Yerel esnafımızı destekleyici tüm organizasyonlar bizleri mutlu ediyor. Elazığ’ımızın her alanda kazanç sağlaması demek ilimiz ekonomisinin kalkınması demektir.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle fuar kültürünün topluma kazandırılması noktasında yerel medyamızın da emeği büyük. Sizlere de teşekkür ediyorum. Elazığ’da yaşayan her ferdin ilimize katkısı olmalıdır. Bizler de sivil toplum kuruluşları olarak bu tür organizasyonlarda elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"