Advert

SİVRİCE’DE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

SİVRİCE’DE SOSYAL TESİS MÜJDESİ
SİVRİCE’DE SOSYAL TESİS MÜJDESİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 675 kez okundu.

Sivrice ilçesinde atıl bir şekilde bulunan Tuğla Fabrikasının alanı artık Belediyenin. Fabrika yetkilileri, hiçbir bedel almadan alanı Sivrice Belediyesi’ne verdi.

Sivrice Belediyesi, uzun zamandır ilçede atıl durumda bulunan Tuğla Fabrikasını almak istiyordu. Görüşmelerin sonuçlanmasıyla Tuğla Fabrikasının yeri artık Sivrice Belediyesine ait oldu. Fabrikanın ortaklarından İşadamı Ahmet Çitilgülü, güzel işler yapılması temennisiyle alanı Sivrice Belediyesi’ne devir ettiklerini dile getirerek, “Bu alanı Sivrice’nin ve Sivrice halkının güzel günlerde kullanmasını diliyoruz. Atadan, dededen itibaren buraya yatırımlar yapıldı. Yaptığımız yatırım tamamıyla belediyemizin öncülüğünde kamu yararına yapılmış bir yatırımdır” ifadelerini kullanarak bu devir işleminden her hangi bir şahıs veya kurumun değil, vatandaşın yararına olduğunun altını çizdi. Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak da, “Hazar Tuğla Kiremit fabrikası uzun zamandır bölgede tuğla ve kiremit fabrikası olarak hizmet veren bir firmaydı. Hazar Tuğla bir tek bölgeye değil, doğu ve güney doğuya hizmet eden bir firmaydı. Birçok insana burada iş ve aş veren bir firmaydı. Ekonomik sebeplerden dolayı üretimini durdu. Hal böyle olunca bizde 2014 de rahmetlik Kemal amcamızı aradık. Bizim belediye hizmet binası için bir yer ihtiyacımız olduğunu söylemiştik. Oda bizleri kırmayarak tabi ki demişti. 2 yıldır uğraştığımız tapu işlemlerini bugün bitirmiş olduk. Gerçekten bizde bundan sonra bu alanı belediyenin hizmet alanları içinde düğün salonu, taziye evi, aş evi, garaj ve sosyal tesisler olarak kullanacağız ve bunu da bugün tapu müdürlüğünde belirtmiş olduk” ifadelerini kullanarak yapılan hibelerden dolayı tasarımcılara teşekkürlerini bildirdi. Irmak, 17 bin metrekare alanda gelecek nesillerin kullanabileceği tesisler yapacaklarını ve bu alanın belediyeye devrinden para alınmadığını alanın hayır olarak verildiğini dile getirerek bu hibede bulunan iş adamlarına teşekkürlerini bildirdi.

“SİVRİCE’YE KATKIMIZ OLMASINI İSTEDİK”

 Fabrikanın bir diğer ortağı İşadamı Kadir Fatih Şirolu da, “Başkanımızın iyi niyetli bir yaklaşımla güzel bir yatırım yapacağını söyleyince bizde Sivrice Belediyesine ve yıllarımızı verdiğimiz bu bölgeye bir katkımız olması amacıyla başkanımıza her konuda yardımımız olacağını belirttik. Bugün işlemleri bitirdik ve bu arsamızı belediyeye bağışladık” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"