Advert

DEMİR: YENİ STADYUM YAPILMASI KONUSU İNANDIRICI OLMAMIŞTIR!

DEMİR: YENİ STADYUM YAPILMASI KONUSU İNANDIRICI OLMAMIŞTIR!
DEMİR: YENİ STADYUM YAPILMASI KONUSU İNANDIRICI OLMAMIŞTIR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1075 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Elazığ Atatürk Stadyumu’nun yıkım ve yeniden yapım işlemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Demir, kamuoyunda merak edilen soruların cevabının yetkiler tarafından verilmesini istediği toplantıda şunları kaydetti: ”İlimize yapılması düşünülen yeni stadyum konusu, ilk kez 18 Mayıs 2011 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından dillendirilmiştir. Daha sonra Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 kez Başbakanlık 1 kez de Cumhurbaşkanlığı dönemi olmak üzere 3 kez Elazığ halkına stadyum yapılacağı sözünü vermiştir. Şöyle ki; 20 Ekim 2012 tarihinde Havalimanı Açılış töreninde, 6 Mart 2014 tarihinde Mahalli İdareler Seçimi için Elazığ mitinginde ve son olarak da 18 Şubat 2017 tarihinde Anayasa Değişiklik Referandumu için yapılan Elazığ mitinginde bizzat kendi ağzından siz saygıdeğer Elazığlı hemşerilerimize bizzat kendisi söz vermiştir. Bunun yanı sıra yine dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun ve bu süreçte görev yapan Gençlik ve Spor Bakanları Suat Kılıç ile Akif Çağatay Kılıç’ın da Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda çeşitli defalar kesin beyanatlar vermişlerdir. Öte yandan 2011 yılından buyana Elazığ AKP Milletvekillerinin tamamı da aynı şekilde kesin söylemlerle sözler verilmiştir. Bu süre içerisinde birçok ilde bizden daha sonra yapılacağı ilan edilen veya söz verilen stadyumlar faaliyete geçirilmiş veya geçirilmek üzereyken, Elazığ Atatürk Stadyumu’nun akıbeti belirsizliğini neden korumaktadır. 14 Nisan 2017 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ın ilk kazmayı vurduğu ve sonrasında da koltuk sökme işleminin başladığı Atatürk Stadyumu’nda, 9 Ekim tarihi itibariyle kuzey kale arkası tribünü yıkılmasına rağmen, ilimiz kamuoyunda halen yeni stadyum yapılması konusu inandırıcı olamamış ve akıllarda bazı tereddütler oluşmuştur. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yılan hikâyesine dönen yeni stadyum konusundaki belirsizliklerin bir an önce ortadan kaldırılması için, aşağıdaki sorularımıza kamuoyu adına cevap verilmesini istiyoruz.

1-Yıkım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?

 2-Stadyumun yıkım işi neden Valilik kanalıyla yapılmaktadır?

3-Stadyum yapım Projesi onaylanmış mıdır, ihalesi yapılmış mıdır?

4-Yapım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?

5- Proje için ödenek ayrılmış mıdır ayrılmış ise proje bedeli ne kadardır?

6- İşin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmadığı halde, yıkım işi neden alel acele başlatılmıştır?

İlimiz kamuoyu adına, 2011 yılından itibaren her seçim döneminde oy devşirmek amacıyla kullanılan yeni stadyum konusunun artık net olarak açıklığa kavuşturulmasını istiyoruz. Sözlerime son verirken, saygıdeğer Elazığlı hemşerilerimize ve misafirlerimize saygı ve muhabbetlerimi sunup Allah’a emanet ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"