ALTERNATİF ÇARE OLARAK GÖRÜLEN AKTARLARA VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR ŞİFALI BİTKİLERE İLGİ ARTTI

ALTERNATİF ÇARE OLARAK GÖRÜLEN AKTARLARA VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR ŞİFALI BİTKİLERE İLGİ ARTTI
ALTERNATİF ÇARE OLARAK GÖRÜLEN AKTARLARA VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR ŞİFALI BİTKİLERE İLGİ ARTTI İzzet TUMAY
Bu içerik 300 kez okundu.

İzzet TUMAY

Grip, nezle, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı gibi hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar, doğal ürünlerle alternatif tıp hizmeti veren aktarlardan sağladıkları şifalı bitkilerle önlem almaya çalışıyorlar.

Elazığ’da havaların soğumasıyla birlikte özellikle antibiyotik türü ilaçlar yerine bitkisel ilaçları tercih eden vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor. Kış aylarıyla birlikte havaların iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde üst solunum enfeksiyonu hastalıklarında artış nedeniyle şifalı bitkilere ilgi artarken, bitkilerin satışa sunulduğu Elazığ Kapalı Çarşı’daki aktarlarda ciddi bir yoğunluk yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Elazığ’ın tarihi alışveriş merkezlerinden Kapalı Çarşı’da bulunan aktarlar, özellikle grip, nezle gibi rahatsızlıklara iyi gelen bitki türlerine vatandaşların oldukça rağbet gösterdiklerini, şifalı bitki alan vatandaşların eskiye oranla bu tür bitkilerin kullanımı konusunda daha fazla bilgi sahibi olduklarını ifade ettiler.  Vatandaşlar, Elazığ’da ekim ayının sonlarına yaklaşıldığı şu günlerde havaların iyice soğuduğunu ve bu nedenle hastalıklardan korunmak için alternatif çare olarak gördükleri aktarlara yoğun ilgi gösterdiklerini söylediler.

Vatandaşlar genelde; ıhlamur, ada çayı, kakule, gül, ada çayı, papatya, hatmi, kuşburnu türü bitkilere yoğun ilgi gösteriyorlar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İLİM YAYMA CEMİYETİ'NDEN YETİM ÇOCUKLARA KARNE ETKİNLİĞİ
İLİM YAYMA CEMİYETİ'NDEN YETİM ÇOCUKLARA KARNE ETKİNLİĞİ