Advert

AYAZ: YENİLİKLERE DOĞRU GİDİYORUZ!

AYAZ: YENİLİKLERE DOĞRU GİDİYORUZ!
AYAZ: YENİLİKLERE DOĞRU GİDİYORUZ! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 835 kez okundu.

Nevriye GÜNDEM

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Fethi Ayaz, gazetemize yaptığı özel açıklamada, mahallenin sıkıntılarını, eksikliklerini, çözüm bekleyen ve yapmış olduğu hizmetleri dile getirdi.

“Göreve geldiğim günden beri mahallemdeki sıkıntıların giderilmesi için tüm merci ve kurum yetkilileri ile istişarelerde bulunup mahallenin sıkıntılarını büyük oranda çözüme kavuşturduk” diyen Ayaz, şunları söyledi: “Bir dönemdir Cumhuriyet Mahallesinde Muhtarlık görevini yapmaktayım. Biz buraya göreve geldiğimiz günden beri mahallemizin eksikliklerini, mevcut sorunlarını mahalle halkımız ile görüştük ve yerinde incelemelerde bulunduk. Ne gibi eksikliklerimiz var bunları not aldık. Özellikle ilk yerleşim yeri olan Bahçelievler dediğimiz tek katlı ve çift katlı Çaydaçıra Petrol’den Muhtarlığımıza kadar olan yerlerde elektrik hatları attı. Yüz elli altı tane aydınlatma lambası dikildi. 8 km civarında yeraltı kazısı yapıldı. Elektrik kabloları yeraltına alındı. Mahallemiz çok güzel bir görünüme kavuştu ve halkımız da bundan çok memnun oldu. Özellikle orta kesim Karaçalının Çeşmesinin üst tarafı acil aile hekimliği sıkıntımız vardı. Biz Sağlık İl Müdürümüz ile bu konuları görüştük. Gelen heyet yerinde incelemelerde bulunup gerçektende böyle bir ihtiyaç olduğunun kanaatine vardılar. Geçen yıl Arif Nihat Asya Sokak üzerinde bir aile hekimliği binası faaliyete geçti. Şu anda 2 tane doktorumuz orada faaliyet göstermektedir. Aile hekimi gelince eczanemiz de açıldı. Bu konuda İl Sağlık Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Daha önce yüz yetmişinci sokakta TOKİ Caminin yanında da bir aile hekimi ihtiyacımız vardı. İlk geldiğimiz yıllarda da talebimiz vardı. Tabi orda yer bulamayınca prefabrik üzeri bir aile hekimliği binası açtık. Şu an 2 tane doktorumuzda orada hizmet vermektedir. Tabi orada 6 bin 753 metre bir sağlık alanımız var. Bu alan için İl Sağlık Müdürümüz ile sık sık görüşmekteyiz. O alan içerisinde en kısa zamanda yeni binalar yapılacak. 112 acil ve Aile Sağlık Merkezi yapılacak. En kısa zamanda prefabrikten kurtarıp güzel bir binaya geçecek aile hekimlerimiz.

BAYAN KAPALI SPOR MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI

Bayan Kapalı Spor Merkezi için çalışmalarımız var yerimiz tutuldu. Polatlar Cami karşısında Elazığ Belediyesi malzeme alımı için şu an uğraşıyor. Yollar ile her hangi bir sıkıntımız olduğu zaman belediye ile irtibata geçiyoruz. Hemen yapılıyor bu konuda bir sıkıntımız yok.  Yeter ki bize iletilsin makul ve mantıklı sorunlar olsun. Biz sorunları çözerken önce mahalleye hitap edecek sonra o sokağa, sonra o bölgeye hitap edecek sorunları sırası ile yaptırıyoruz. Her yıl mahallemize 3-5 park kazandırıyoruz. Bu yıl yüz yetmişinci sokakta orası dağlık meyilli bir bölge olduğu için toprak zemin az orayada Park Bahçeler Müdürlüğümüz ile birkaç gün önce gezdik. O bölgede ilgili yerlere toprak serimi yapılacak. Ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Vatandaş beni gördüğü zaman icraatınızda ne var diye soruyor. Bende isteyin ne istiyorsanız diyorum. Vatandaşlarımız şöyle biraz düşündükten sonra bana dönüp isteyecek bir şeyimiz kalmadı zaten. Yollarımız, asfaltlarımız ve parklarımız yapılıyor. Tabi ki zamanla eksikliklerimiz oluyor. Parklarda yeniliklere gideceğiz. Eski parkları yenileyip dizayn yapılacak. Zaman zaman mahalle halkına soruyorum bizim görmediğimiz, bilmediğimiz makul ve mantıklı istekleriniz olur ise gelin söyleyin hep birlikte çözelim.  Bu mahalle hepimizin ve hepimiz sahip çıkacağız. Özellikle mahallemizi her türlü kötülüklerden ve kötü kişilerden gördüğümüzde tanımadığımız yabancı kişilerden mahallemizin huzurunu bozmak isteyenleri gördüğümüz zaman bunu en hızlı zamanda Emniyet birimlerimize bildireceğiz ki mahallemizin huzurunu bozmayalım. Alıştırmayalım bu gibi alışkanlıkları mahallemize hep birlikte sahip olalım.

“KALDIRIMLARIMIZ YOK DENECEK KADAR AZDI”

En önemli konularımızdan biri de Şehit Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi Çaydaçıra Petrol’den başlayan Keban Yoluna doğru özellikle sol tarafta mahallemize doğru olan kısımda kaldırımlarımız yok diyecek kadar az olduğunu kaydeden Ayaz,  sözlerini şöyle sürdürdü: ” Bir yerden sonra toprak asfalttan daha yüksekti. Bir anne çocuk arabasını süremiyordu. Yaya yeri olmadığı için engelli vatandaşlarımız arabasını cadde de sürmek zorunda kalıyordu. Bu durum da tehlike arz ediyordu. Biz bu durumu yapmış olduğumuz toplantılarda dile getirdik. Belediyemiz ile görüştük. Daha sonra bu yolun Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait olduğunu öğrendik. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçip gerekli yazışmaları yaptık. Bu konuları eski Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ile görüştük. Gelip incelemelerde bulunuldu. Kaldırımlarda hiç pay olmadığı için sıfır mesafede idi. Biz sürekli yazışmalarda bulunduk. Bu talebimiz programa alındı. Mahallemiz arazi konumunda meyilli bir bölgede olduğu için her taraf asfalt olduğundan yağan yağmur ve kar suları olduğu gibi bizim mahalleye geliyordu. Alt katta ve bodrumda oturan kişilerin evlerinde daha önce birkaç evde taşmıştı. Polis Okulu’nun alt tarafından Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından mahallemizin girişinde73 metre su mazgalı döşendi. Çaydaçıra Petrol Kavşağından Polis Okulu noktasına kadar. 2 km fazla bir kaldırım çalışması yapıldı. 465 metreden fazla istinat duvarı yapıldı ki kaldırım yapılabilsin. Yoksa kaldırım yapılmayan yerler vardı. İstinat duvarları yapıldıktan sonra yer yer 4-5 metre yükseklik oldu. Bizim  tabi yine Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden bir talebimiz oldu.  Burada çocuk ve yaşlı geçer. Burada düşen herhangi birisi olursa yaralanmalar ve ölüm ile sonuçlanan kazalar olur. Hemen akabinde tel örgü çekildi. Biz hizmet konusunda çok emekler verdik. Yaptığımız çalışmalarda mahallemizdeki kişiler ve hatta mahallemizde olmayan kişilerde yapılan güzelliklere şahit oldular. Onlarda bize gelip emeği geçen herkese teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Mahallemizde Çay Sokak da bir hayır sever tarafından cami yapıldı. Yine yer konusunda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın çok büyük desteği oldu. Cami şuan faaliyete girdi namaz kılmaya başladık. O bölgede gerçekten böyle bir camiye ihtiyacımız vardı. Bölge halkı da çok memnun oldu. Emeği geçen herkese mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE BAŞLAYACAK”

Biz hizmet konusunda çok emekler verdik. Yaptığımız çalışmalarda mahallemizde ki kişiler ve hatta mahallemizde olmayan kişilerde yapılan güzelliklere şahit oldular. Onlarda bize gelip emeği geçen herkese teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Cumhuriyet Mahallemiz 220 dönümlük bir alan kentsel dönüşüm kapsamına girdi. Kentsel dönüşüm Projesi ilk olarak Cumhuriyet Mahallesinde başlayacak. Bunun mühendislik çalışmaları daha önce yapılmıştı. Şuan 2.85 hektarlık bir rezerv vardı. İki gün önce bu alanda bir çalışma yapıldı. TOKİ tarafından 277 konut orada yapılacak. TOKİ ihaleyi aldı inşallah en kısa zamanda çalışmayı başlatacaktır. Her şeyden önce Elazığ güzel bir görüntüye kavuşur.  Vatandaşımız da bu konu da rahat etmiş olur. Elazığ Doğukent’te bir Şehir Hastanesi yapılmakta bu durum da başarılı bir çalışma ve halkımız da çok memnun. Böyle bir şehir Hastanesi’nin Elazığ’da yapılmasına ama özellikle biz Cumhuriyet, Abdullahpaşa, Çaydaçıra, Hilalkent, Sürsürü, Ataşehir mahalleleri ve Baskil ve Keban İlçeleri ve bunlara bağlı köylerini de sayarsak bunlar şehrimizin batı kesiminde yer almaktadır. Şehrin batı kısmına da hem trafik azaltmak için hem de acil vakalar için şehrin batısına da çok acil olarak en az bir yüz veya yüz elli yataklı bir hastane istiyoruz. Buna bizimde Elazığ’ında ihtiyacı var. Bölge olarak da hastaneyi kaldırabilecek bir kapasitede. Bu bölgedeki nüfusları toplayacak olursak 150 bin’e yakın bir nüfusa teşkil ediyor. Trafik olarak da bu bölgenin akışı yoğun” dedi.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"