Advert

YANILMAZ: ELBÜS, 2018 NİSAN’DA HİZMETTE

Yanılmaz, “İhalesini yaptığımız ELBÜS projesinde yer alacak olan elektrikli otobüslerimiz 18 metre boyunda olacak. Kendi elektriğini kendisi üretecek. Bu projemizin özellikle toplu taşımada önemli ölçüde rahatlama sağlayacak” dedi.

YANILMAZ: ELBÜS, 2018 NİSAN’DA HİZMETTE
YANILMAZ: ELBÜS, 2018 NİSAN’DA HİZMETTE İRFAN ARSLAN
Bu içerik 2887 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Elazığ Belediyesi toplu taşıma alanında hizmet vermesi planlanan ELBÜS projesini hayata geçirmeye başladı.

Projenin ihalesinin yapıldığını, bu proje kapsamında kullanılacak olan araçların imalatına başlandığını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gazetemize yaptığı ‘özel’ açıklamada, “Toplu taşımada hizmet vermesini planladığımız ELBÜS projesi kapsamında ilimizde birde anket çalışması yapacağız. Vatandaşlarımız bu araçların renk ve dizaynı konusunda görüşlerini belirterek ve bu anket sonucuna göre ELBÜS’lerin renklerini belirlemiş olacağız. Projemiz 2018 yılı Nisan ayında hizmete girmiş olacak” dedi.

18 METRE UZUNLUĞUNDA BİR OTOBÜSÜMÜZ VAR

Göreve geldiklerinde Elazığ için belirledikleri 23 projeden biri olan ELBÜS projesinde ki çalışmalar hakkında bilgi veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şunları söyledi: “Bilindiği gibi bu projemizin nasıl bir sonuç vereceği konusunda ilimize getirdiğimiz 18 metre uzunluğunda bir otobüsümüz var. Bu otobüs bize ELBÜS konusunda son derece önemli bilgiler verdi. İhalesini yaptığımız ELBÜS projesinde yer alacak olan elektrikli otobüslerimiz 18 metre boyunda olacak. Kendi elektriğini kendisi üretecek.

ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLAMA SAĞLANACAK

Hilalkent ve Doğukent arasında sefer yapacak olan ELBÜS’lerimiz bu güzergâh üzerinde ki yolcularımızı taşıyacak. Tabi ki yeni hatlara da bu otobüslerimiz sefer yapacaklar. Özellikle öğrenci taşıma noktasında Fırat Üniversitesi öncelikli hedeflerimizden biri olacak. Bu projemizin özellikle toplu taşımada önemli ölçüde rahatlama sağlayacak. Projede kullanılacak olan araçların imalatına başlandı. Bu projemiz de hayata girdiğinde göreve başladığımız da açıkladığımız projelerin hemen hemen tümünü gerçekleştirmiş olacağız.”  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"