Advert

YAŞANAN GÜVENLİK SORUNU NEDENİYLE ÜNİVERSİTE LİSTE İSTEDİ!

FÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, FÜ Mühendislik Fakültesi yerleşkesindeki sentetik çim sahada oynanan karşılaşmalarda güvenlik sorunu yaşandığını gerekçe göstererek, Elazığ ASKF’den, maçların oynanacağı gün görevli olanların listesini istedi.

YAŞANAN GÜVENLİK SORUNU NEDENİYLE  ÜNİVERSİTE LİSTE İSTEDİ!
YAŞANAN GÜVENLİK SORUNU NEDENİYLE  ÜNİVERSİTE LİSTE İSTEDİ! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 924 kez okundu.

Eren KAYA

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yerleşkesinde bulunan sentetik çim sahada oynanan karşılaşmalarda güvenlik sorunu yaşandığını gerekçe göstererek, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan (ASKF), maçların oynanacağı gün görevli olanların listesini istedi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı imzasıyla Elazığ ASKF’ye gönderilen yazıda, görevlilerin yer aldığı listenin maçtan 1 gün önce Fırat Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’ne bildirilmesi ve karşılaşmaları izlemeye gelecek taraftarların ise otobüsle getirilmesi hususunun kulüp temsilcilerine bildirilmesi istenerek, şöyle denildi: “Federasyonunuz tarafından Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi yerleşkesinde bulunan sentetik çim sahada oynatılması için haftalık müsabaka programına koyulan müsabakalar nedeni ile güvenlik problemi yaşanmaktadır. Üniversitemiz sentetik çim sahasında oynanacak müsabakalar için takım listeleri, hakem, gözlemci, kulüp temsilcileri, gazeteci ve diğer görevlilerin listelerinin müsabakalardan en az (1) gün önce Federasyonunuz tarafından, Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’ne bildirilmesi gerekmektedir. Müsabakaları izlemeye gelecek taraftarların ise otobüs ile getirilmesi hususunun kulüp temsilcilerine bildirilerek gerekli işlemlerin yapılmasını bilgilerinize rica ederim.”

 

ASKF KULÜPLERİ BİLGİLENDİRDİ

 

Elazığ ASKF ise, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Fırat Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan Federasyonumuza gelen yazı doğrultusunda; Fırat Üniversitesi’nde oynanacak olan müsabakalar öncesi, istenilen hususların ilgili bölüme gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üniversite girişinde problemler yaşanmaktadır. İlgili kulüplerimize duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor