Advert

ELAZIĞLI BAŞARILI BÜROKRAT GÖREVDEN ALINDI

Elazığ’la ilgili birçok çalışmanın içerisinde yer alan Enis Yavuz Yıldırım’ın görevden alınması Elazığ’da da üzüntüyle karşılandı.

ELAZIĞLI BAŞARILI BÜROKRAT GÖREVDEN ALINDI
ELAZIĞLI BAŞARILI BÜROKRAT GÖREVDEN ALINDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1215 kez okundu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Elazığlı hemşerimiz Enis Yavuz Yıldırım görevinden alınarak, Bakanlık Yüksek Müşavirlik görevine atandı. Yıldırım’ın genel müdürlüğü döneminde Elazığ’da çok sayıda çalışması olmuştu.

Adalet Bakanlığı bünyesindeki çeşitli birimlerde, görev değişiklikleri gerçekleşti. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle değişiklikler yürürlüğe girdi. Yayımlanan kararnameyle, yaklaşık 4,5 yıldır Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren Elazığlı hemşerimiz Enis Yavuz Yıldırım görevden alındı. Genel Müdürlük görevinden alınan Yıldırım Bakanlık Yüksek Müşavirliği görevine getirildi. Yıldırım, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevindeyken oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştı. Cezaevlerinin şartlarının iyileşmesinden, sosyal olanakların artırılmasına kadar yapılan önemli çalışmalar takdirle karşılanmıştı.

 

ELAZIĞ’DA BİRÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATMIŞTI

 

Öte yandan Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, memleketi Elazığ’ı da görevi boyunca hiç unutmamıştı. Yıldırım, Elazığ Cezaevi’nin ek binaları ve lojmanlarının yapılması, Sivrice ilçesine Kadın Cezaevi yapılması, Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hizmet binasının açılması, Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları fuarlarının Elazığ’da açılması gibi önemli çalışmalara imza atmıştı.

Atama kararının ardından Yıldırım arkadaşlarıyla bir mesaj da paylaştı.  Yıldırım mesajında, “Değerli hemşehri meslektaşlarım, bu gece itibariyle 4,5 yıldır üzerimde taşıdığım milletimin emaneti olan görevimden ayrılarak Bakanlık Yüksek Müşavirliği görevine geçmiş bulunmaktayım. Bu görevi sizlerin de her zaman hissettiğim dualarınızla, kazasız belasız ve Milletime mahcup olmadan tamamlamayı nasip eden rabbimize şükürler olsun, saygılarımla” dedi.

Elazığ’la ilgili birçok çalışmanın içerisinde yer alan Yıldırım’ın görevden alınması Elazığ’da da üzüntüyle karşılandı. Kamuoyu başarılı bürokrat Yıldırım’ın daha önemli bir göreve getirilmesini bekliyor. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık