Advert

DEMİRDAĞ: AMACIMIZ TUR ZİNCİRLERİNE DAHİL OLMAK

Demirdağ, “Amacımız fuarlarda ilimizi tanıtarak tur zincirlerine Elazığ’ı da dahil etmek. Fuarlara katılmamızın, otellerimizi ve seyahat acentelerimizi bu fuarlara götürmemizin temel sebebi budur” dedi.

DEMİRDAĞ:   AMACIMIZ TUR ZİNCİRLERİNE DAHİL OLMAK
DEMİRDAĞ:   AMACIMIZ TUR ZİNCİRLERİNE DAHİL OLMAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1090 kez okundu.

ESKİDEN ELAZIĞ’DA KONAKLAMA ANLAMINDA SIKINTILAR VARDI. FAKAT SON DÖNEMDE OTELLERİN SAYISI ARTTI” DİYEN KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ DEMİRDAĞ:

 

AMACIMIZ TUR ZİNCİRLERİNE DAHİL OLMAK

 

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, Elazığ’ın tanıtımı noktasında yapmış oldukları çalışmalar hakkında HaberKent’e ‘özel’ açıklamalarda bulundu.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın ilin tanıtımı noktasında vermiş olduğu desteklerle her zaman yanlarında olduğunu belirten Demirdağ, “Hem ülke gündeminde yer almamız hem de turizm potansiyellerimizi tanıtmak amacıyla Sayın Valimizin öncülüğünde başlatılan ‘ComeTo Elazığ’ çok güzel bir çalışma oldu. Yine yakın zamanda Ankara’da Elazığ Tanıtım Günleri’ni düzenledik. Çok güzel bir ziyaretçi sayısına ulaştık. Geçmiş dönemlerde yapılan tanıtım günlerinin daha çok hemşeri buluşma günleri havasında geçtiğini görüyoruz. Fakat son olarak düzenlediğimiz Elazığ Tanıtım Günleri gerçekten amacına ulaştı diyebilirim. Amacımız tanıtım günlerinde hemşerilerimizin yanı sıra farklı illerden insanların gelerek Elazığ’ın kültürünü, turizm değerlerini, maneviyatını, güzelliklerini ve yöresel ürünlerini tanıtmaktı. Şunu yürekten söyleyebilirim. Elazığ Tanıtım Günleri, hem ziyaretçi sayısı olarak hem de ziyaretçilerin Elazığ dışından gelmesi ile amacına uygun olarak yapıldı. Tabi ki hemşerilerimiz de gelecekler ama temel amacımız Elazığ’ı tanımayanlara tanıtmaktı. Amacımıza da ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

“ARALIK AYINDA İZMİR FUARI’NDAYIZ”

 

İlin tanıtımı noktasında büyük çaplı fuarlara katılacaklarını ifade eden Demirdağ, “Yapılacak fuarlara katılmak için çalışmalarımız mevcut. Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak seyahat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren birimlerimiz ile aralık ayında İzmir Turizm Fuarı’nda olacağız. Çok büyük bir fuar olacak. İlimizin turizm noktasında tanıtımı için çok önemli bir organizasyon. Çünkü dünyadan ve Türkiye’den çok önemli acentelerin bir araya geldiği önemli bir fuar. Şehrimizin makus talihini yenerek turizm anlamında ciddi adımları atmak en büyük arzumuz. İlimizde turizm sektöründe faaliyet gösteren acenteler, STK’lar ve birimlerimizle birlikte İzmir Turizm Fuarı’nda yer alacağız. EMİTT Fuarı da dünyada ve Türkiye’de bilinen büyük bir organizasyon. Ocak ayında EMİTT Fuarı’nda sözleşmelerimizi yaparak yerimizi aldık ve bu büyük organizasyona katılacağız. Şehrimizin her platformda tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Sürekli olarak gündeme gelen konu şehrimizin güzellikleri, potansiyeli ama tanıtma noktasında eksiklerimiz çok. Bizlerde bu eksikleri tamamlamak adına ilimizin güzelliklerinin yer aldığı tanıtıcı dergiler ve materyaller ile hazırlanarak fuarlara ve büyük organizasyonlara katılmayı planlıyoruz. EMİTT Fuarı’nda şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“ŞUBAT AYINDA CİDDE’DE, MAYIS AYINDA DUBAİ’DE OLACAĞIZ”

 

Yurt dışında da fuarlara katılacaklarını belirten Demirdağ, “Sayın Valimizin girişimleri ile yurt dışında yapılacak fuarlarda yerimizi aldık. Şubat ayında Cidde’de, Mayıs ayında da Dubai’de olacağız. Bu fuarların yanı sıra Tokyo ve Berlin’de yapılacak fuarlara da katılmayı düşünüyoruz. Hem yurt içinde hem de yurt dışında düzenlenen fuarlara ilimizi tanıtma gayreti içerisinde katılmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

‘AMACIMIZ TUR ZİNCİRLERİNE DAHİL OLMAK’

 

Demirdağ, Elazığ’ın bu zaman kadar tur zincirine dâhil edilememesi konusuyla ilgili ise şunları söyledi: “Bölgesel bir destinasyonun oluşturulması lazım. Adıyaman, Malatya, Elâzığ, Tunceli ve Bingöl’ün içerisinde bulunacağı bir tur alanının oluşturulması gerekiyor. Şehirler tek başına turları çok nadir alırlar. Bu nedenle bölgesel bir destinasyona ihtiyaç var. Zaman zaman ilimize turlarla küçük çaplı geziler düzenleniyor fakat yeterli değil. Amacımız fuarlarda ilimizi tanıtarak tur zincirlerine Elazığ’ı da dahil etmek. Fuarlara katılmamızın, otellerimizi ve seyahat acentelerimizi bu fuarlara götürmemizin temel sebebi budur. Fuarlara bağlantılar kurma amaçlı gidiyoruz. Elazığ’ımız tur zincirlerinde olmayı fazlasıyla hak ediyor. Altyapı olarak hazırız. Eskiden Elazığ’da konaklama anlamında sıkıntılarımız vardı. Fakat son dönemde otellerimizin sayısı arttı ve çok konforlu konaklama imkanlarımız var. Yeteri kadar kültürel mirasımız da var. Tabi eksiklerimiz de var kabul etmek lazım. Kültürel değerlerimizin restorasyonunun yapılarak ayağa kaldırılması ve turizme kazandırılması noktasında eksiklerimizde çok. Hem bakanlığımızın hem valiliğimizin hem de belediyemizin bu konuda çalışmaları var. Harput’taki yapılar ayağa kaldırılırsa ve ciddi manada destinasyon bölgesine dönüştürülürse çok önemli atılımların olacağını düşünüyorum.

Palu’da ve Keban’da çok önemli çalışmalar var. Sayın Valimizin özellikle turizm alanında ufkunun çok geniş olması da şehrimizin en büyük avantajıdır. Sayın Valimiz de önümüzü açmaya çalışıyor. Biz de kendileriyle beraber yapılan çalışmaların takipçisiyiz. Hazarbaba Kayak Merkezi’nin alanının genişletilerek canlandırılması, Hazar Gölü çevresinde yatırımların yapılması için iş adamlarının ilimize gelmesi şehrimizi turizm alanında ileriki yıllarda çok önemli bir noktaya taşıyacaktır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X