Advert

TUNÇ: ÖĞRETMENLER TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARDIR

TUNÇ:  ÖĞRETMENLER TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARDIR
TUNÇ:  ÖĞRETMENLER TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARDIR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 952 kez okundu.

MHP ELAZIĞ KADIN KOLLARI KOORDİNATÖRÜ TUNÇ:

ÖĞRETMENLER TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLARDIR

 

Neslihan ÇARIKÇI

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Kadın Kolları Koordinatörü Sema Tunç, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Tunç, “Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan, en eski ve kutsal Peygamber mesleğidir” dedi.

Tunç açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizde Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği 24 Kasım günü 1981 yılından beri 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen bilgi kaynaklarını ve ona nasıl ulaşılacağını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran kişidir. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce, bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar.

Değerli öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz. Yarınımız sizlere emanettir. Kültür mihmandarısınız. Toplumu inşa eden mimarlarsınız.

Öğretmen öğrencilerine ve topluma örnek olan, iyiliği, dürüstlüğü, hoşgörüyü, vatan, millet ve bayrak sevgisini bünyesinde toplayandır. Kısaca öğretmen, toplumun önderidir.

Ne yazık ki, öğretmenlerimizin sorunları yazmakla bitmez. Öncelikle öğretmenlerimizin problemleri çözülmeli, atanamayan öğretmenler atanmalı, sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı, öğretmenler arasında eşitlik sağlanmalı, refah seviyeleri yükseltilmelidir. Mutlu öğretmen demek, mutlu öğrenci, mutu sınıf, mutlu okul ve mutlu toplum demektir. Bütün bunların gerçekleşmesi dileği ile tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutlar, Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, hayatta olmayan ve şehit olan öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi