Advert

‘ÖNEMLİ OLAN GENÇLİĞE CİDDİ YATIRIM YAPMAK’

‘ÖNEMLİ OLAN GENÇLİĞE CİDDİ YATIRIM YAPMAK’
‘ÖNEMLİ OLAN GENÇLİĞE CİDDİ YATIRIM YAPMAK’ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 658 kez okundu.

Avrupa’da ve Türkiye’de tek örneğinin Elazığ’da yapılacağı “İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi” projesinde yerel kurumların rolü, çalışma stratejisi ve hizmet politikasını belirlemek amacıyla bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur, Gençlik Kolları Başkan Murat Öz, projenin paydaş kurumları, STK temsilcileri katıldı.

Geçtiğimiz yıl proje çalışmalarına başlanan ve Elazığ İl Özel İdaresi tarafından ihalesi tamamlanan 110 dönüm arazi üzerine kurulacak “İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi” projesinin inşaat aşamasında. Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve tamamlandıktan sonra işletmeciliğinin Elazığ Belediyesi tarafından yürütüleceği projede 6-12, 12-18, 18-30 yaş arası çocuk ve gençlere eğitim ve spor alanlarında önemli hizmetler sağlayacak. İşte o projeye dahil edilen kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Kültür Park’ta bir araya gelerek, yol haritasını belirledi. Çalıştay’da konuşan AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, projenin Elazığ’da faaliyete geçmesinin ardından diğer illere ilham kaynağı olacağını kaydetti.

Şahin, “İnşallah Allah mahcup etmez, iyi hizmetler vermeyi nasip eder. O yüzden yerel kaynakların yerel kurumların kullanılmasını önemsiyoruz. Bu yerel bir proje değil, ulusal ve uluslararası bir proje. Yerelde sağlam başlamazsak eğer yereldeki kurumlardan desteği tam alamazsak, bunu büyütmemiz, ilerletmemiz mümkün değil. Onun için bu iki günlük çalıştayı önemsedik. Tekrar katılımlarınızla tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

Projenin önemine değinen AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, projeye büyük zaman harcandığını ifade ederek, “Çalıştayımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Milletvekilimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu işin asıl mimarlarından bir tanesi o. Mecliste konuşurken böyle bir fikir doğdu. Bunu Elazığ’da yapalım dedik. O günden bugüne de Sayın Belediye Başkanımızla birlikte ve diğer milletvekili arkadaşlarımızı temsilen biz hakikaten çok mesai harcadık. Az emek harcamadık. Leyla Hanım bununla yatıp bununla kalktı. Leyla Hanım her bakanı görünce İpekyolu diyor. Bütün kapıların hepsini zorluyoruz. Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız da destek oldu. Bütün kapıları sonuna kadar zorluyoruz. Yollar yapabiliriz, binalar da yapabiliriz, ülke kalkınabilir. Ama bu ülkeye teslim edeceğimiz iyi bir nesil oluşturamazsak bu kazanımların hiçbir tanesinin kıymeti olmaz. Önemli olan gençliğe ciddi yatırım yapmak” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, projede kolay olan kısmının binasının inşa edilmesi olduğunu kaydederek, “Zor günlerden, zor aşamalardan geçtik. Gerçekten bugünlere kolay gelmedik. Perde arkasında büyük çalışmalar oldu. Büyük özveriler oldu. İstiyoruz ki binaları yaptıktan sonra çok güzel bir şekilde işletip geleceğe hazırlayalım. Bina yapmak işin kolay tarafı. Zor olanı ise işletmesini yapmak. Gerçekten her bir metrekaresini en verimli şekilde değerlendirmektir” şeklinde konuştu.

Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze de, geleceklere iyi nesiller yetiştirilmesi için projenin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Gürgöze şöyle devam etti: “Birçok şey yapabiliriz ama onun içini dolduracak nitelikli, geleceğimizi, ülkemizi ve insanlığımızı inşa edecek nesillerin yetiştirilmesi bu tür projelerle mümkün olabilecek. Ben özellikle Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin’e teşekkür ediyorum. Bu projenin Elazığ’ımızda yapılmasına vesile olan Metin Bulut milletvekilimize ve diğer milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza sunduğu katkılardan dolayı ve ilimiz valisinin sunmuş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.”  Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X