Advert

VALİ KALDIRIM, 55 MİLYON LİRA KAZANDIRDI

VALİ KALDIRIM, 55 MİLYON LİRA KAZANDIRDI
VALİ KALDIRIM, 55 MİLYON LİRA KAZANDIRDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1041 kez okundu.

DAHA ÖNCE 3 KEZ İHALESİ YAPILAN ANCAK SONUÇ ALINAMAYAN İL ÖZEL İDARESİ ARSA İHALESİ 22 KASIM’DA BİR KEZ DAHA YAPILDI VE SONUÇ ALINDI

VALİ KALDIRIM, 55 MİLYON LİRA KAZANDIRDI

İrfan ARSLAN

Elazığ İl Özel İdaresi’nin Çayda Çıra Kavşağı’nda bulunan arazisi üzerine kat karşılığı paylaşım modeli ile inşa edilmesi planlanan konut, işyeri, otopark ve alışveriş merkezinden oluşacak proje için ihale süreci tamamlandı. 22 Kasım’da yapılan ihale sonucunda ihaleyi TETİŞ firması kazandı. Daha önce 105 milyon TL bedelle 3 kez ihaleye çıkarılan arsa için teklif verilmezken, son ihaleye katılan TETİŞ firmasının verdiği teklif 160 milyon TL oldu. Böylece muhammen bedelin üzerinden 55 milyon TL fazla bir teklif gelmesi Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın bu ihaleden İl Özel İdaresi’nin sadece ihale bedeli üzerinden 55 milyon TL kazanç elde etmesini sağladı.

İmarda Sürsürü Mahallesi 76 ada 64-65-66 parseller üzerinde yer alan Özel İdare’ye ait arsa üzerine inşa edilmesi planlanan 26.000 m² kapalı otoparklı (810 araçlık), 23.000 m² peyzaj alanlı 416 adet konut, 19 dükkân ve içinde 69 adet mağaza bulunacak olan alış veriş merkezi kompleksinin kat karşılığı yapım işini içeren ihale 22 Kasım 2017 tarihinde yapıldı.

İl Özel İdaresi’ne ait eski yönetim ve atölyelerin bulunduğu arsa, hem Keban hem de Malatya yoluna nazır durumda olması nedeniyle şehrin en değerli alanlarından biri durumunda. 22 Kasım’da yapılan ihale sonucunda ihaleye katılan firma verdiği teklifle bu ihaleyi alarak burada daha önce yapılması planlanan iş yerlerini yapmaya başlayacak.

Yapılan ihale sonucunda bu alanda hem alışveriş merkezleri hem de yaşam alanları oluşturulacak. Kat karşılığı yapım modeliyle yapılan ihale sonucunda Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın sayesinde proje yaklaşık 55 milyon TL kâr elde ettirdi.

İhaleyi alan TETİŞ firmasının gerekli yasal sürecin tamamlanmasının ardından çalışmalarını planlayacağı ve 2018 yılında arsa üzerindeki inşaat çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

Yapılan ihale sonucunda, İl Özel İdaresi, yapılacak 416 adet konuttan 106 daire, 19 dükkân ve 69 adet iş yerinin bulunacağı alışveriş merkezinden de 22 dükkân ve iş yeri ayrıca 20 milyon lira nakit para alacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X