Advert

HACIBEKİROĞLU, HÜKÜMETİN ZARRAB KONUSUNDAKİ TAVRINI ELEŞTİRDİ

HACIBEKİROĞLU, HÜKÜMETİN ZARRAB KONUSUNDAKİ TAVRINI ELEŞTİRDİ
HACIBEKİROĞLU, HÜKÜMETİN ZARRAB KONUSUNDAKİ TAVRINI ELEŞTİRDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 699 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğulları, düzenlediği basın toplantısında ülke gündemini değerlendirdi.

Hacıbekiroğulları, Reza Zarrab, ülke ekonomisindeki sıkıntılar ve ana muhalefet partisi ile iktidar partisi arasındaki yaşanan sıkıntılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin dış politikada Reza Zarrab’la alakalı önemli bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu belirten Hacıbekiroğlu, Zarrab ile alakalı olarak 4 seçeneğin ortaya atıldığını söyledi.

Hacıbekiroğlu, “Birincisi İran ambargosunun delinmesi, ikincisi bankacılık sistemine zarar verilmesi, üçüncüsü kara paranın aklanması sonuncusu ise rüşvet ve yolsuzluk. Eğer bu dava Amerika’nın emperyal çıkarları nedeniyle İran’a uygulanan ambargonun delinmesine yönelik açılmış ise biz Saadet Partisi olarak buna peşinen karşıyız. Çünkü uygulanan ambargo zorbalıktır. Fakat devletimizin yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerine gitmesini ve bunları araştırmasını önemsiyoruz. Fakat görüyoruz ki ortada bir devlet aklı da kalmamıştır. Hükümetin Zarrab konusundaki tavrını da eleştiriyorum. Zarrab hain mi? Kahraman mı? Hayırsever bir işadamı mı? Yoksa işbirlikçi mi? Ne olduğu belli değil. Karşımızda çelişkiler yumağı var. Açık olan hükümet Zarrab konusunu eline yüzüne bulaştırmıştır. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla ülkemiz ve milletimiz Zarrab üzerinden sıkıştırılmaktadır. Geçmişte ismini vermeyeceğim bir ülke 30 milyar dolar ödemiştir. Başka bir ülke ise 10 milyar dolar ödemiştir. Şu anda Türkiye’ye oynanan oyun inşallah bu değildir. Fakat Saadet Partisi olarak bunun ayak seslerini duyuyoruz. İnşallah yanılıyoruzdur. Hükümetin karşı tavrını destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘HÜKÜMET VATANDAŞIN CEBİNİ KAYNAK OLARAK GÖREMEZ!’

 

Başkan Hacıbekiroğlu, “Hükümet artık ülkemizde denizin bittiğini söylüyor. Hükümetin de bundan dolayı milletin cebini kaynak olarak gördüğünü görüyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir devlet için vatandaşın cebinin kaynak olarak görülmesinin yanlış olduğunu söylemek istiyorum. Bir devlet ancak üretim, yatırım, ihracat, teknolojik gelişme ve sanayi ile büyür ve bunlarla kaynak oluşturabilir. Bir devlet yüksek vergilerle büyümez. Hükümet Türkiye’nin kalkınmasını istiyorsa vatandaşın cebini kaynak olarak görmemelidir. Şehir hastanelerinin ihalelerinde devlet yüzde 75 doluluk sözü veriyor. Yarın o hastaneler yüzde 75 doluluğa ulaşmadığında vatandaş boşu boşuna o parayı vergi olarak ödemek zorunda bırakılacak. Böyle yatırımlar yatırım değildir. Dolar, altın Euro almış başını gidiyor. Ekonomi kötü durumda sadece tüketim ekonomisiyle karşı karşıyayız. Hükümetin yapmış olduğu açıklamalarda iç açıcı değil.”

 

SON DERECE YANLIŞ!’

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yöneten iktidar ve ana muhalefet partisi arasındaki çekişmelerin çok yanlış olduğunu belirten Hacıbekiroğlu, “Gerçekten kamuoyunda bunlar son derece yanlıştır. Bir milletin ahlaki değerleriyle oynanmamalıdır. Bu tür yanlışlardan hem hükümet hem de muhalefet uzak durmalıdır. Biri elinde belge sallıyor öteki yalanlıyor. Bunlar son derece yanlış” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi