Advert

ALPAY, KOLOMBİYA’NIN BAŞKENTİ BOGOTA’DA

ALPAY, KOLOMBİYA’NIN BAŞKENTİ BOGOTA’DA
ALPAY, KOLOMBİYA’NIN BAŞKENTİ BOGOTA’DA İRFAN ARSLAN
Bu içerik 744 kez okundu.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, 04-06 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen Expodefensa 2017 Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarına katılmak üzere Heyet Başkanı olarak, Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya gitti.

Bakan Yardımcısı Alpay'ın yanı sıra, 2. Ordu komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, SSM Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş ve uzman ekip heyette yer aldı. Bakan Yardımcısı Alpay, Ekvator Savunma Bakanı Marco Patricio Zambran, Kolombiya Savunma Bakan Yardımcısı Jose Javiar Perez, Brezilya Savunma Sistemleri Pazarlama Direktörü Marcelo Francisco Campos ve diğer yabancı ülke temsilcileri ile ikili görüşmelerde bulundu. Bakan Yardımcısı Alpay, Fuara milli katılım sağlayan yerli firmalarımız Otokar , STM başta olmak üzere, yabancı firmaların da stantlarını ziyaret ederek ikili görüşmelerde bulundu. Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Kolombiya Cumhurbaşkanı Santos’un 2011 yılında ülkemizi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015 yılında Kolombiya’yı ziyareti son derece faydalı olmuş ve ikili ilişkilerimizi daha da geliştirmek için yeni ufuklar açtığını ifade ederek, “Yakaladığımız bu ivmeyi korumayı, bu çerçevede yüksek düzeyli ve teknik içerikli heyet ziyaretlerine devam etmemiz gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Alpay, bu kapsamda, ülkemizin önemli bir dostu olarak kabul ettiğimiz Kolombiya’nın imkan ve kabiliyetlerini yerinde görmekten ve Savunma sanayi alanında ulaştığı seviyeye şahit olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor