Advert

YANILMAZ: ELAZIĞ’IN İTİBARINI KORUMAK ZORUNDAYIM

Yanılmaz, “Ben Mücahit Yanılmaz olarak her türlü araca binerim, hiç önemli değil. Beni 4 teker götürsün yeter. Ama Elazığ’ın Belediye Başkanıysam Elazığ’ın itibarını her yerde korumak zorundayım. Bu benim görevim” dedi.

YANILMAZ:  ELAZIĞ’IN İTİBARINI KORUMAK ZORUNDAYIM
YANILMAZ:  ELAZIĞ’IN İTİBARINI KORUMAK ZORUNDAYIM İRFAN ARSLAN
Bu içerik 474 kez okundu.

“BEN MÜCAHİT YANILMAZ OLARAK HER TÜRLÜ ARACA BİNERİM, HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL” DİYEN YANILMAZ:

ELAZIĞ’IN İTİBARINI KORUMAK ZORUNDAYIM

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kullandığı makam aracının kiralanması ve kira bedeli ile ilgili HaberKent’e özel açıklamalarda bulundu.

Yanılmaz, “Ben Mücahit Yanılmaz olarak her türlü araca binerim, hiç önemli değil. Beni 4 teker götürsün yeter. Ama Elazığ’ın Belediye Başkanıysam Elazığ’ın itibarını her yerde korumak zorundayım. Bu benim görevim” dedi.

Kullandığı makam aracına 3 yıllık kira bedeli olarak 540 bin TL ödendiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz, “Aracın satın alınmasındansa kiralanması daha mantıklı” dedi. İhale usulü ile makam aracının kiralandığını aktaran Başkan Yanılmaz, “Yaklaşık 3 yıl önce makam aracı için ihale açtık. Ulusal bir ihale oldu. Herkes bu ihaleye katılabilirdi. Ve en düşük teklifi veren firma kazandı. Aylık kira ücretlerini ödediğimizde bizim ilgili birimimiz bu miktarı vergilerden düşüyor. Aldığınızda bu ücreti belediye ödüyor ve o mal belediyeye ait oluyor. Aracı kiraladığınızda her türlü bakımı ve onarımı kiraladığınız firma tarafından yapılıyor. Biz sadece aracın yakıtını dolduruyoruz gerisine karışmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yanılmaz, makam aracının bir şehrin itibarı olduğunu belirterek, “Bazen makam aracına ne gerek var diyorlar. Ben eski makam aracıyla 3-4 kez kaza geçirdim. Bir gün havalimanına giderken direksiyon kilitlendi. Çok zor anlar atlattık. Bir de bizim bindiğimiz araç ofisimiz gibi. O araçta evrak okuyorsunuz, evrak imzalıyorsunuz, gelen misafirleri bu araçla karşılıyorsunuz ve gezdiriyorsunuz. Dolayısıyla makam aracı aslında Elâzığ’ın itibarıdır. Toplantılara gidiyoruz. Örneğin Malatya’da toplantıya katılacaksınız. Herkes çekmiş arabasını siz de Elazığ’ı temsilen filanca arabayla gitmişsiniz. Aynen Cumhurbaşkanımızın yaptırmış olduğu Külliye nasıl ki ülkemizin itibarıysa aynı şekilde makam aracı da temsil ettiğiniz ilin itibarıdır. Ben Mücahit Yanılmaz olarak her türlü araca binerim, hiç önemli değil. Beni 4 teker götürsün yeter. Ama Elazığ’ın Belediye Başkanıysam Elazığ’ın itibarını her yerde korumak zorundayım. Bu benim görevim. O nedenle kiralama daha mantıklı çünkü gider olarak vergiden düşüyor. Aylık kiralama olarak devam ediyoruz. Bugünlerde de tekrar kiralamasını yapacağız, ihaleye çıktık” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Gakgoş sahasında 'ES'ti!
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi
Ergin, Yurtbaşı için ‘ben de varım’ dedi