Advert

FORUM AVM, ELAZIĞ’I UNUTTU!

FORUM AVM, ELAZIĞ’I UNUTTU!
FORUM AVM, ELAZIĞ’I UNUTTU! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1556 kez okundu.

FORUM AVM’YE SATILAN, YERİNE FORUM ELAZIĞ YAPILMASI PLANLANAN ARAZİ KADERİNE TERK EDİLDİ

FORUM AVM, ELAZIĞ’I UNUTTU!

 

İzzet TUMAY

Elazığ eski Sebze Hali’nin eski arazisi olan Forum Elazığ’ın yeri metrelerce yükseklikte bir temel açılarak kaderine terk edilirken, dev projeye ne zaman başlanacağı konusunda devam eden belirsizlik sürüyor.

Bölge halkı artık araziye Forum Elazığ yapılmasından umudunu keserken, arazinin atıl bir vaziyette kaderine terk edilmesinin üzücü olduğunu belirterek, “Eğer buraya Forum Elazığ yapılmış olsaydı bölgede ciddi anlamda bir gelişme yaşanacaktı. Eskiden sebze hali burada faaliyet gösterirken burada bulunan birçok esnaf ticari yönde kazanç elde ediyorlardı. Sebze hali yıkılıp arazisi satıldı. Forum AVM araziyi aldı ve buraya Forum Elazığ’ın yapılacağı ifade edildi. Ancak aradan yıllar geçti; ne bir çalışma ne de bir inşaat var. Demek ki Forum Elazığ işi yalan oldu” dediler.

Eski Sebze Hali’nin arsası belediye tarafından 2010 yılında satılmış, bu bölgeye Elazığ Forum’un yapılacağı ifade edilmişti. Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen bölgede temel kazısı dışında hiçbir kaba inşaat çalışması yapılmadı. İnşaat alanının daha ne kadar atıl durumda bekletileceği ve tehlikeye açık durumu nedeniyle hangi önlemlerin alınacağı ise kamuoyu tarafından merak ediliyor. Temel kazma ve hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından temelin ortasına dikilen büyük bir vinç ile kaderine terk edilen ve daha sonra da dikilen vinç yerinden sökülen forum inşaatına ne zaman başlanacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

Temeli kazıldıktan ve etrafı çevrildikten sonra inşaat alanının kaderine terk edildiğini belirten bölge sakinleri, “Yapılıp bitirilmesi durumundan Elazığ’a çok büyük bir ekonomik katkı sağlayacak olan Elazığ Forum’un yıllardır bu halde olması gerçekten üzücü ve bir o kadar da düşündürücü bir durum. Ayrıca metrelerce yükseklikte bir temele sahip olması da büyük bir tehlike arz etmektedir. Temeli kazıldı ve çok yüksek olması nedeniyle tehlike arz etmektedir. Bir insanın burada inşaatın temeline düşmesi demek facia anlamına geliyor. İnşaat alanının etrafı çevrildi. Ancak giriş bölümü açık. Bu da tehlike arz ediyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık