Advert

GÖSTERİLER KUDÜS İÇİN Mİ? GÖVDE GÖSTERİSİ Mİ?

Geçtiğimiz hafta içinde Trump’ın açıkladığı kararın ardından Elazığ’da hemen her gün bir tepki gösterisi düzenleniyor. Yapılan gösterilere 300-500 kişilik topluluklar katılıyor.

GÖSTERİLER KUDÜS İÇİN Mİ? GÖVDE GÖSTERİSİ Mİ?
GÖSTERİLER KUDÜS İÇİN Mİ? GÖVDE GÖSTERİSİ Mİ? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 755 kez okundu.

ABD BAŞKANI TRUMP’IN KUDÜS’Ü İSRAİL’İN BAŞKENTİ OLARAK AÇIKLAMASININ ARDINDAN BAŞLAYAN TEPKİ GÖSTERİLERİNE DÜN DE DEVAM EDİLDİ. STK’LAR OLUŞTURDUKLARI KUDÜS PLATFORMU İLE KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

 

GÖSTERİLER KUDÜS İÇİN Mİ? GÖVDE GÖSTERİSİ Mİ?

 

İrfan ARSLAN

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta içinde ABD’nin İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıdığı açıklamasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da tepkiler gösterilmeye başlandı. ABD’nin açıklamasının ardından ilde çeşitli siyasi parti ve kurumlarca yapılan açıklamalar dün de sivil toplum kuruluşlarının yaptığı gösteri ve açıklama ile devam etti.

Kararın kabul edilebilir olmadığını ve bu açıklamanın tek taraflı olduğunu belirten STK temsilcilerinin oluşturduğu Kudüs Platform, ”Kudüs için açıklanan kararı bizler de tanımıyoruz. Alınan kararın arkasında başka düşüncelerin olduğunu biliyoruz. Filistin halkı yalnız değildir. Bizler de bu haklı davalarında Filistin’in yanındayız” dediler.

Öğretmenevi önünde düzenlenen mitingde Kudüs Platformu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “ABD uzun yıllar önce alınan bir kararı yürürlüğe koyduğunu açıklayarak Ortadoğu’da değil tüm dünyada büyük bir şiddet sarmalının oluşmasını amaçlamaktadır. BM’nin almış olduğu kararları tanımadığını göstermiştir. Tüm dünyada çatışmaların yaşanmasına adeta davetiye çıkarmıştır.

Biz Kudüs Platformu olarak işgalci İsrail devletini tanımadığımızı beyan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de İsrail ile yaptığı tüm anlaşmaları ve siyasi bağlantılarını kesmesini istiyoruz. Eğer gerekli adımlar atılmaz ve karar değiştirilmez ise dünya büyük bir şiddetin içine doğru çekilecek, tüm dünyada kan ve gözyaşı yaşanacaktır. Gerilim tırmanacak ve bunun sonucunda barış ve huzur ortamı bozulacaktır. Biz bundan yana değiliz. Ancak atılacak adımların ve uygulamaların neleri getireceğini de görmekteyiz. Dileğimiz dünyanın barış ve huzuru istemesidir. Eğer bu sağlanamaz ise dünyanın bir ateş çemberine gireceği kendini göstermektedir. ABD ve onun hamisi olan İsrail’in de adeta istediği budur. Biz Elazığ Kudüs Platformu olarak bu haklı davalarında Filistin halkının yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. ABD’nin almış olduğu kararı ve İşgalci İsrail devletini tanımadığımızı da haykırıyoruz.

İlimizde önümüzdeki günlerde yapılacak olan görüşmelerin sonucunda büyük bir miting yapmanın hazırlıklarına başladık. Bu konuda yapılacak çalışmaların sonucunda kamuoyuna açıklamada bulunacağız.”

Öğretmenevi önünde yapılan mitinge, birçok STK’nın başkan ve temsilcilerinin yanı sıra AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Görgöze de katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X