Advert

DEMİRDAĞ: HİZMETİMİZİ ARTIRACAĞIZ

DEMİRDAĞ:   HİZMETİMİZİ ARTIRACAĞIZ
DEMİRDAĞ:   HİZMETİMİZİ ARTIRACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1206 kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NİN 2016 YILINDA 822 BİN KİŞİYE HİZMET VERDİĞİNİ SÖYLEYEN REKTÖR DEMİRDAĞ:

HİZMETİMİZİ ARTIRACAĞIZ

 

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde 2016 yılında toplam 822 bin 479 kişiye sağlık hizmeti verildiği açıklandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, hastanede verilen hizmetlerin ve hastane kalitesinin artırılmasına yönelik olarak çalışmalarının devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Bilindiği gibi Fırat Üniversitesi Hastanesi, bölgedeki illere hizmet veren bir konumda. Sadece ilimizden değil Bingöl, Muş, Tunceli, Malatya gibi illerin yanında hastanemizdeki bazı bölümlere ülkemizin tüm illerinden hastaların geldiğini görmekteyiz. Bu durum bizleri mutlu etmekte hastanemizin önemini ve verdiği hizmetteki kaliteyi ortaya koymaktadır.

Hastanemizde 2016 yılında 741 bin 399 poliklinik hizmeti verilmiştir. Hastanemize gelen ve yapılan tetkikleri sonucunda yatarak şifa bulması istenen hasta sayısı 53 bin 780 kişi olmuştur. Hastanemizde 27 bin 300 küçük orta ve büyük cerrahi müdahalede bulunulmuştur.

Hastanemizin hizmet kalitesini, yatak sayısını ve hizmet çeşitliliğini artırmaya yönelik olarak yapılan yatırımlar devam etmektedir. Bunun yanında hastanemizin araç gereç yönünden de güçlenmesini sağlayıcı çalışmalar yapılmakta ve bunlar sonuçlandırılmaktadır. Hedefimiz bölgede ki ve ülkemizden hastanemizi tercih ederek hizmet almak isteyen tüm vatandaşlarımıza yüksek kalitede hizmet ve şifa vermektir. 2017 yılında başlattığımız, 2018 yılında yapımını planladığımız çalışmalarımız tamamlandığın da bu hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Bütün bunların yanında hastanemiz bünyesinde yeni bölümlerin açılmasını sağlamak adına başlattığımız inşaatlarımız tamamlandığında hem yatak sayımız hem de hizmetteki çeşitliliğimiz artacaktır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X