Advert

ÜLGEN: KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

ÜLGEN: KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR
ÜLGEN: KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 439 kez okundu.

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepki gösterdi.

PALU-DER Başkanı Fadıl Ülgen, “Allah'ın yeryüzündeki ikinci mabedi olan Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Kudüs şehri, hem önceki Peygamberlerin tebliğ merkezi hem de Nebiler silsilesinin son temsilcisi olan Hazreti Muhammed'in Miracına basamaklık etmiş kutsal bir şehirdir. Biz Müslümanlar tarafından kutsal olan ve Hazreti Ömer devrinde fethedilen Kudüs, Selçuklu ve Osmanlı dönemleri de dahil olmak üzere 13 asır İslam hakimiyetinde kalmıştır. Bu sebeple bu topraklar İslam medeniyetinin göz bebeğidir. Peygamberler şehri Kudüs, Müslümanların emanetindeyken insanlığın ortak mirası olan sevgi, hoşgörü ve birlikte yaşamanın merkezi olmuştur. Ne yazık ki, Müslümanların emanetinden alındıktan sonra şiddet, nefret ve zulümle anılır hale gelmiştir” diye konuştu.

Ülgen açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Müslüman aleminin kırmızı çizgisi olan, bu topraklarda yaşayan Filistinli kardeşlerimizin yaşamış olduğu baskı, zulüm ve şiddetin bir an önce son bulması için biz Müslüman alemine çok görevler düşmektedir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. Son olarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in sözde başkenti olarak tanıması, ülkemizin de içinde bulunduğu bölgeyi ve dünyayı kaosa sürükleyecek provokatif bir adımdır. Filistin'i işgal ederek milyonlarca insanı yıllardır yersiz, yurtsuz bırakan, işgal ettiği topraklarda Müslümanıyla Hristiyanıyla halkları kendi yurtlarında yabancı durumuna düşüren, baskı ve zulmün temsilcisi haline gelen İsrail yönetiminin bu yaptıkları yetmezmiş gibi, ABD’nin Kudüs'ü bu işgalci siyonist devletin başkenti olarak tanıması kesinlikle kabul edilemez.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X