Advert

KALDIRIM: YATIRIMCI ‘KABUL’ GÖRDÜĞÜ YERE GELİR!

KALDIRIM: YATIRIMCI ‘KABUL’ GÖRDÜĞÜ YERE GELİR!
KALDIRIM: YATIRIMCI ‘KABUL’ GÖRDÜĞÜ YERE GELİR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 424 kez okundu.

ARMADA HOLDİGN’İN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELEN VALİ KALDIRIM:

YATIRIMCI ‘KABUL’ GÖRDÜĞÜ YERE GELİR!

İzzet TUMAY / Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın başkanlığında, Elazığ’a yatırım yapma kararı alan ARMADA Holding firmasının üst düzey yetkililerinin katıldığı toplantı Akgün Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Ben bu toplantının Elazığ için hayırlı ve güzel işlere vesile olacağını düşünüyorum. Değerli iş adamlarımızı geçtiğimiz aylarda Elazığ’a davet etmiştik. Elazığ’a geldiler. Yapılan yerinde gezi ve incelemeler sonucundan iş adamlarımız Elazığ’dan memnun ve iyi izlenimlerle dönmüşlerdi. Tabi iş adamlarımız Elazığ’dan ayrıldıktan sonra ilişkilerimiz devam etti. Bugün bu toplantıda ARMADA firması yetkilileri kendilerini tanıtacaklar. Bu firmamız dünyanın birçok yerinde önemli projeleri olan bir firma. Firma Elazığ’da da yatırım kararı aldıklarını bizlere ifade ettiler. Tabi bir ara toplantı yapıp karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak için şehrin önemli aktörleri ile bu konuyu değerlendirme için şehrimize davet ettik. Projenin sağlıklı yürümesini temin için bu toplantıyı icra ediyoruz” dedi.

YATIRIMCI DEDİKODUNUN OLDUĞU YERE GİTMEK İSTEMEZ         

Yatırımları gerçekleşmesinin şehre büyük katma değer sağlayacağını belirten Vali Kaldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Şehrin en önemli aktörleri şu anda burada. Yatırımcı şehir tarafından sahiplenildiği zaman, kabul gördüğü zaman şehre, ülkeye katkı verir. Her şeyi konuşalım lakin yatırımcısı incitmeden, kırmadan, dökmeden. Sonuçta yatırıma geliyor, yatırım da kabul gördüğü yere gelir. En büyük hassasiyet budur. Dedikodunun olduğu yere gitmek istemez.”

Göreve başladığı günden bu yana şehre yatırım kazandırma adına yoğun çaba gösteren Vali Kaldırım’ın gayret ve çabaları sonucunda Birleşik Arap Emirliği’nin uluslararası alanda en önemli yatırımcı firmalarından olan ARMADA Holding firması yapılan görüşmeler sonrası Elazığ’a yatırım kararı aldı.

ARMADA Holding, yatırım kararı aldığı projelerle ilgili çalışmalar yürütmüş ve planlanan yatırımlara yönelik Medikal Üniversite ve Sağlık Yaşam Merkezi Yatırım Projesi Master Planı hazırlamıştı. Firma tarafından hazırlanan taslak yatırım projesine ilişkin dün saat 16.00’da Akgün Otel Altunkubbe Salonu’nda, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında ve ARMADA Holding firmasının üst düzey yetkililerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Söz konusu yatırım projesinin nihai hali ortaya çıkarılmadan önce projenin ilin önemli aktörleri ile görüşülerek, katılımcıların fikirlerinin değerlendirildiği toplantıya Vali Kaldırım’ın yanı sıra Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X