Advert

TRAFİK CİNNET GEÇİRTİYOR!

TRAFİK CİNNET GEÇİRTİYOR!
TRAFİK CİNNET GEÇİRTİYOR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 584 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ’ın kent merkezi tepeden tırnağa, adım adım işgal altında.

Elazığ’da bir türlü çözüm bulunamayan trafik çilesi artık çekilmez bir hal aldı. Araç parkı için yapılan ceplerin arkası, önü, kaldırımlar, yollar adeta tutulmuş durumda. Yol boyunca yan yana çift şekilde park eden araçlar yüzünden yollar daralıyor, trafik kilitleniyor. Bekleyen sürücüler, peş peşe kornalara yüklenince gürültü kirliliğiyle birlikte trafik cinnet geçirtiyor. 

 

GİYİM MAĞAZALARI DA İŞGALCİ!

 

Otoparklar yetersiz, kaldırımlar üzerinde yürünmeyecek kadar dolu. Trafik keşmekeş. Neredeyse tüm Kaldırımlar giyim mağazaları tarafından teşhir amaçlı kullanılınca vatandaşlar, “Kaldırım işgalleri konusunda Elazığ Belediyesi tarafından ara ara yapılan çalışmalar maalesef sonuç vermiyor. Bu konuda caydırıcı önlemlerin alınması artık elzem oldu. Bu konuda en büyük görev Elazığ Belediyesi’ne düşüyor” dediler. Vatandaş isyan ediyor. Bir an evvel çözüm önerileri ve caydırıcı cezaların uygulanması gerektiğini belirtiyorlar. Özellikle Mimar Faruk Caddesinde minibüs durağının yarattığı sıkışıklığa ek olarak araçların kaldırımlara park edilmesi de artık pes dedirtti. Vatandaşların yürümesi imkansız hale geldi.

 

ŞEHİR MERKEZİNDE NEFES ALINMIYOR

 

Şehir merkezinde neredeyse nefes alınamıyor. Gazi Caddesi, Vali Fahribey Caddesi, Namık Çiftçi Caddesi, İstasyon Caddesi, Hürriyet Caddesi sürekli olarak trafik çilesinin ve kaldırım işgallerinin yoğun yaşandığı caddeler. Ne işgale, ne trafik çilesine karşı önlem alınmıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X