Advert

BALCI: AMACIMIZ ENGELLİLERİN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK

BALCI:  AMACIMIZ ENGELLİLERİN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK
BALCI:  AMACIMIZ ENGELLİLERİN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 657 kez okundu.

İŞKUR’UN KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN ENGELLİLERE VERECEĞİ 50 BİN TL’LİK HİBE İÇİN BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILDIĞINI BELİRTEN İŞKUR İL MÜDÜRÜ BALCI:

AMACIMIZ ENGELLİLERİN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK

 

İzzet TUMAY

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Elazığ İl Müdürü Abdullah Balcı, İŞKUR’un kendi işini kurmak isteyen engellilere vereceği 50 bin TL’lik hibe için 11 Aralık 2017 tarihinde sona eren başvuruların 29 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

Balcı, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı ‘özel’ açıklamada, şöyle dedi: “Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Metin Fırat ve yönetim kurulu üyeleri İŞKUR İl Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Kurum faaliyetleri ve İŞKUR ile Sakatlar Derneği arasında yapılacak meslek edindirme ve toplum yararına programlar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

2014 yılında başlayan çalışma ile yüzde 40 engelli raporuna sahip olan ve iş kuracağı alanda mesleki eğitim belgesi veya girişimcilik eğitim sertifikası olan engellilere yönelik hibe desteği başvuruları için son tarih 29 Aralık 2017. Engellilerin istihdamını arttırmak amacıyla yetkili komisyon tarafından 36 bin TL’den 50 bin TL’ye yükseltilen hibe desteği kapsamında engelli girişimcilere, kuruluş işlemleri için en fazla 3 bin TL, işletme gideri için yıllık toplamda en fazla 11 bin TL, kuruluş desteği için en fazla 36 bin TL destek verilecek. 2018/1. Dönem Başvuru Rehberi ve Formları www.iskur.gov.tr adresinden temin edilebilir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X