Advert

CANGÜL: PERSONELİ KENDİ İÇİMİZDEN ARTIRACAĞIZ

Trafiğin rahatlaması adına denetim ve kontrolleri artırdıklarını, radar uygulaması ile hızlı araç kullanımı ve kazaları önlediklerini belirten Emniyet Müdürü Cangül, “Elazığ’daki olay sayısı artmış değil. Yıllık ortalamalarda olay yaşanıyor” dedi.

CANGÜL:  PERSONELİ KENDİ İÇİMİZDEN ARTIRACAĞIZ
CANGÜL:  PERSONELİ KENDİ İÇİMİZDEN ARTIRACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 643 kez okundu.

HUZUR VE GÜVEN AÇISINDAN İMKÂNLARINI EN İYİ ŞEKİLDE KULLANDIKLARINI BELİRTEN ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRÜ CANGÜL:

PERSONELİ KENDİ İÇİMİZDEN ARTIRACAĞIZ

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da huzur ve güvenliğin artarak devam etmesi, trafik sıkıntısının giderilmesi adına yapılan çalışmaların eldeki imkânlarla en iyi şekilde yapılması sağlanıyor.

Elazığ İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, personel olarak arzu ettikleri düzeyde olmadıklarını, ancak 01.01.2018 tarihinden itibaren kendi içinde yaşayacakları gelişmelerle personel ihtiyacını daha iyi bir düzeye getireceklerini söyledi.

1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği pasaport ve ehliyet hizmetlerinin Nüfus Müdürlüğü’ne devredileceğini belirten Cangül, “Bu birimlerimizde görev yapan personellerimizi diğer birimlerimize yönlendireceğiz. Böylece hem işimiz azalacak hem de burada görev yapan personellerimizi diğer birimlerimizde görevlendireceğimiz için personel ihtiyacımızı gidermiş olacağız” dedi.

 

OLAY SAYISI AYNI

 

Elazığ’da yıl içinde yaşanan olay sayısında alınan ve uygulanan önlemler sonucunda bir artış yaşanmadığını belirten Cangül, “İstatistikî bilgilere baktığımızda ilimizdeki asayiş olaylarında bir artış olmadığı görülmektedir. İlimizdeki huzur ve güven ortamının artarak devam etmesi adına ilgili birimlerimizin yaptığı çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalarımızı farklı alanlarda bundan sonra da devam ettireceğiz. Burada tek amacımız vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğudur” diye konuştu.

 

'TRAFİKTE SIKINTIYI GİDERMENİN ÇABASINDAYIZ'

 

Elazığ’daki araç sayısının her yıl artış gösterdiğini, bunun da mevcut trafik sirkülasyonunda sıkıntının yaşanmasına yol açtığını belirten Cangül, şöyle konuştu: “Bu konuda yaşanan sıkıntıları aldığımız ve uyguladığımız tedbirlerle azaltmanın çabasındayız. Ancak burada özellikle sürücülerin yaptığı parklar olumsuzluk yaratıyor. Sürücülerin özellikle ana caddelerde ikinci sıra park yapıp alışverişe gitmesi sıkıntıların artmasına yol açıyor. Bunun olmaması gerekir. Ölümlü trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla yollardaki denetimler ve özellikle sürat yapılmasının önüne geçilmesini sağlamak adına oluşturulan kasislerin olumlu sonuçlarını görmekteyiz. Biz kazaların önüne geçmek ve olabilecek kazalardaki can kayıplarını önlemek adına bu konuda çalışmalarımızı aksatmadan devam ettirmeyi planlıyoruz.”

Elazığ’ın ve Elazığlıların emniyet ve huzuru için 7-24 görevlerinin başında bulunduklarını belirten Emniyet Müdürü Cangül, “Bizim tek düşüncemizin ilimizin ve bu ilde yaşayanların huzuru ve mutluluğudur. Bunun içinde her an hazırız” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X