Advert

GÜRGÖZE: TALEP 2 BİN DÖNÜME İNDİRİLDİ

GÜRGÖZE:  TALEP 2 BİN DÖNÜME İNDİRİLDİ
GÜRGÖZE:  TALEP 2 BİN DÖNÜME İNDİRİLDİ İzzet TUMAY
Bu içerik 521 kez okundu.

DUBAİLİ YATIRIMCILARIN ELAZIĞ'DA YAPMAK İSTEDİKLERİ YATIRIM İÇİN TALEP EDİLEN ARSA KONUSUNDA İNDİRİM YAPILDIĞINI AÇIKLAYAN GÜRGÖZE:

 

TALEP 2 BİN DÖNÜME İNDİRİLDİ

 

Mehmet KARAKILIÇ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine Elazığ'a gelen ve kentte yatırım yapmayı teklif eden Dubaili iş adamlarının talep ettiği 3 bin dönümlük alanın 2 bin dönüme indirildiği açıklandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlimizde yatırım yapmak isteyen ve bu yatırımları ile ilgili olarak yetkililere sunumlarını yapan Dubaili iş adamlarının yatırımı yapmak istedikleri alan talebi ilk etapta 3 bin dönüm olarak açıklanmıştı. Bu talep yapılan görüşmeler sonucunda şu anda 2 bin dönüm olarak belirlenmiş bulunuyor” dedi.

AK Parti İl Başkanı Görgözü, Elazığ'ın gelişmesi ve kalkınması noktasında kente dışarıdan gelecek olan her yatırımın son derece önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dubaili iş adamlarının ilimizde yapmak istedikleri yatırım konusu entegre bir proje olarak sunuldu. İçinde üniversite de olmak üzere çok kapsamlı bir yatırımın ilimize her açıdan değer katacağına inanıyoruz. Bu yatırımın yapılmak istendiği alan konusunda talebin düşürülmesi noktasında yapılan çalışmaların sonucu 3 bin dönümlük alan 2 bin dönüme düşürülmüş durumda. Bu konuda Dubaili yatırımcıların tepkisi de olumlu olacak gibi. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki haftalarda yaşanacak gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz. Biz ilimize yatırım gelmesini ve bunların projeden yatırıma dönüşmesini ve hem ekonomiye hem de istihdama olumlu katkı vermesini arzuluyoruz. Bu nedenle de bu tür yatırım tekliflerine olumlu bakıyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORUYUCU AİLE BİRİMİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER
KORUYUCU AİLE BİRİMİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER
TY ELAZIĞSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR:  ÇOK DEĞERLİ BİR 3 PUAN
TY ELAZIĞSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ HÜSEYİN KALPAR: ÇOK DEĞERLİ BİR 3 PUAN