Advert

SIKINTI YAŞAMAYIZ

SIKINTI YAŞAMAYIZ
SIKINTI YAŞAMAYIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 473 kez okundu.

MEVSİMSEL YAĞIŞLARIN SIKINTI YAŞATMADIĞINI UZUN YILLAR ORTALAMASININ BAHAR AYLARINDA VERİMLİ OLMASI DURUMUNDA TARIMDA SIKINTI YAŞANMAYACAĞINI BELİRTEN KARAHAN:

SIKINTI YAŞAMAYIZ

Mehmet KARAKILIÇ

Kış aylarında Elazığ'da kar yağışının olmamasının tarımsal alanda sıkıntı yaşatmayacağı, ilde özellikle mart-nisan-mayıs aylarında yağış olmamasının sıkıntı yaşatacağı açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ'da kasım ve aralık aylarında kar yağışının olmamasının sıkıntı yaşatmayacağını belirterek şunları söyledi: “İlimizde kar yağışı olmadı. Ancak bu durum tarımsal açıdan bir olumsuzluk yaşatmayacaktır. Tarımsal alanlarda yağış mart, nisan ve mayıs aylarında büyük önem arz ediyor. Eğer bu aylarda yağış olmazsa sıkıntı yaşanır. Ancak bu aylarda uzun yıllar ortalamasına denk gelecek yağış olursa tarımsal alanda sıkıntı yaşamayacağımızı söyleyebilirim.

Tabi ki geçtiğimiz aylarda kar yağışının olmaması özellikle barajlarımız adına bir tehlikenin yaşanmasına neden olabilir. Çünkü barajlarımız için baraj aylarında bulunan illerdeki kar yağışı büyük önem taşıyor. İnşallah önümüzdeki aylarda gerekli yağış olur ve barajlara gelecek olan suyun oluşması sağlanır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X