Advert

ESKİ SEBZE HALİ NE OLACAK?

ESKİ SEBZE HALİ NE OLACAK?
ESKİ SEBZE HALİ NE OLACAK? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1006 kez okundu.

2015 YILINDA YAPIMINA BAŞLANAN ANCAK ARADAN GEÇEN 2 YILLIK SÜREÇ İÇİNDE SADECE HAFRİYATI KALDIRILAN ALANIN NE OLACAĞI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

ESKİ SEBZE HALİ NE OLACAK?

İrfan ARSLAN

Elazığ'ın en önemli ticaret alanlarından biri olarak gösterilen ve 2015 yılında Forum Elazığ olarak yapımına başlanan ancak hafriyat alımının ardından çalışmaların durdurulduğu Eski Sebze Hali'nin geleceği ne olacak merak konusu olmaya devam ediyor.

İki yıldır sürekli olarak yapılacak yapılmayacak şeklinde yapılan haberlerle Elazığ kamuoyunu meşgul eden arsanın geleceği ile ilgili olarak şu anda arsanın sahibi konumunda bulunan firma yetkililerinin geçtiğimiz yıl arsaya bir fiyat belirlemiş, bu fiyat üzerinde ortak çıkması durumunda inşaat çalışmalarına başlanılacağı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz yıl konuyla ilgili olarak şubat ayında açıklamada bulunan Ahlatçı Grup Proje Müdürü Ayhan Kocabaş, AVM inşaatının durmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Elazığ’ın kalkınması ve gelişmesi açısından önem arz eden ve uzun bir süredir merakla beklenen yaklaşık 30 bin metrekarelik alan üzerine yapılması planlanan Forum Elazığ AVM’nin yapımının iptal edildiğini belirtmişti.

Merakla beklenen Forum Elazığ AVM’nin yapılmayacağı ve satışa çıkarılacağı iddia edilirken, satış bedeli de belirlendi. Elazığ’ın en önemli konumlarından birinde bulunan arsa için yaklaşık 62 milyon 500 bin Lira değer biçildi. Arsayı almak isteyen yatırımcılar için arsanın bu fiyattan satılması planlanıyor. Ayrıca AVM yetkililerinin ortak arayışı içerisinde oldukları da belirtilmişti.

2018 yılında Eski Sebze Hali'nin yerinde yeni bir çalışma yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa buraya nasıl bir inşaat yapılacağı bu yıl da merak konusu olmaya devam edecek gibi duruyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X