Advert

YANILMAZ VE GÜRGÖZE, STK’LARI ZİYARET ETTİ

YANILMAZ VE GÜRGÖZE, STK’LARI ZİYARET ETTİ
YANILMAZ VE GÜRGÖZE, STK’LARI ZİYARET ETTİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 377 kez okundu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 13 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı il kongresine STK’ları davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katımıyla 13 Ocak Cumartesi günü yapılacak Ak Parti İl Kongresi öncesinde Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, STK’ları ziyaret ederek, kongreye davet etti. Belediye Başkanı Yanılmaz ve İl Başkanı Gürgöze’nin ilk durağı Elazığ Ticaret Borsası oldu. Yanılmaz ve Gürgöze’yi Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Konuşmasına, “Burası bizim evimiz” diye başlayan Gürgöze, “Tabi değerli başkanımızın güler yüzü, misafirperverliği ve cömertliği bütün Elazığ tarafından biliniyor. Biz her vesileyle buraya geldiğimizde kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. O sıcaklığı bize yaşattığı için tekrar teşekkür ediyoruz. 13 Ocak 2018 tarihinde Ak Parti Elazığ İl Kongresi gerçekleşecek. Allah nasip ederse bu kongremize Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan katılacak. Bu vesile ile değerli iş dünyamızın temsilcilerini hem kongremize davet etmek hem de Cumhurbaşkanımızın ilimize yapacağı ziyarette Cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde ağırlamak için onları davet etmek, onlarla bir araya gelerek istişare amaçlı buradayız” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLETİMİZİN DESTEĞİ CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRLİKTE”

 

Yapılacak kongrenin siyasi parti kongresi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ifade eden Gürgöze, “Milletimizin desteğinin Cumhurbaşkanımızla birlikte olduğuna her ilde her yerde buna şahitlik ediyoruz. Elazığ bu konuda kurulduğu günden bugüne kadar Ak Parti'ye ve Cumhurbaşkanımıza başta Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok önemli ve çok büyük destek veriyorlar. Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimiz hükümetimiz Elazığ’a her alanda her türlü desteği, hizmeti ve yatırımları aktarma noktasında çalışmalarını devam ettiriyor” şeklinde konuştu.

Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ ise, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da Elazığ’a gelişinde inşallah en iyi şekilde Ticaret Borsası sizlerle birlikte. En iyi şekilde karşılamayı yaparız. Tüm üyelerimize de mesaj atarız. İnşallah programı ile birlikte biz hep sizin yanınızda olduk. Bundan sonrada sizin yanınızdayız. Bunda kimsenin tereddüttü yok. İnkar etmenin de bir anlamı yok. Allah sizleri de, bizleri de utandırmasın. Bugüne kadar İl Başkanımız, Belediye Başkanımız, gençlere Elazığ’a çok ciddi katkılar sağlamış, çok ciddi hizmetler yapmışsınız. Bundan sonraki 2018 yılında bu hizmetlerin daha da artarak devam edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

“ELAZIĞ’DA AĞIRLAMAK ÇOK BÜYÜK BİR ONUR”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretiyle şehrin tarihi bir gün yaşayacağını kaydeden Belediye Başkanı Yanılmaz da, “Birleşmiş Milletler'den Amerika neyi istediyse, İsrail neyi istediyse o oldu. Birleşmiş Milletler'in kurulduğu günden bugüne kadar ilk defa Amerika’nın ve İsrail’in isteğinin dışında bir karar ortaya çıktı. Bu karar da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradeli duruşu dünyaya cesaret vermesi, güven vermesinin neticesinde Birleşmiş Milletler'de Kudüs ile ilgili çıkan karardır. Amerika’nın tehditlerine hangi kararın nasıl çıkarılabileceğini de bütün dünyaya gösterdik. Cumhurbaşkanımız bugün sadece İslam aleminin umudu, ümidi değil. Dünyadaki bütün mazlumların, ezilenlerin, sömürülenlerin umudu ve ümidi haline gelmiştir. Böyle bir lideri Elazığ’da ağırlamak çok büyük bir onur ve büyük bir gurur” dedi.

Belediye Başkanı Yanılmaz ve İl Başkanı Gürgöze’nin bir başka durağı da Memur Sen İl Temsilciliği oldu. Yanılmaz ve Gürgöze, İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve STK başkanları tarafından karşılandı. Yanılmaz, partilerinin gerçekleştireceği kongreye Memur Sen ailesini davet ederek, “Memur-Sen’imizin bütün üyeleriyle birlikte o gün bir düğün havası içinde, bir bayram havası içerisinde, çocuklarıyla birlikte, aileleriyle birlikte Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve Cumhurbaşkanımızı dinlemeye davet ediyoruz. Elazığ’dan çıkacak tok bir ses bütün dünyaya ayrıca Cumhurbaşkanımızın halkın nezdinde görmüş olduğu itibarı yeniden göstermiş olacaktır. Şimdi Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a her gelişinde hemşerilerimiz tarafından, sizler tarafından çok büyük bir sevgiyle karşılandı ve Elazığ’dan ayrılırken de büyük bir mutlulukla ayrıldı. İnşallah 13 Ocak’ta yapacağımız il kongremizde ve Cumhurbaşkanımızın teşriflerinde yine aynı sevgi, aynı coşkuyla karşılanacak” dedi.

 

“15 BİN ÜYEMİZLE KATILIM SAĞLAYACAĞIZ”

 

Memur Sen İl Temsilcisi Bahşi ise, “Bizler Memur-Sen ailesi olarak 13 Ocak Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızı Elazığ’da en güzel şekilde yaklaşık 15 bin üyemizle, ailelerimizle birlikte ağırlamanın şerefini, onurunu yaşayacağız inşallah. Çünkü o artık sadece Türkiye’nin değil dünyanın lideri, ümmetin lideri. Son yaşadığımız olaylarda, Kudüs olaylarında İslam İşbirliği Teşkilatı başkanı olarak ilk defa böyle hızlı bir şekilde teşkilatı toplayarak ümmetin üzerine serin su serpecek şekilde açıklamalarla beraber kararlar alındı burada. Tüm mazlum coğrafyasının umudu gözünü diktiği makam şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız. Biz de Elazığ olarak ve Elazığ Memur-Sen olarak burada Sayın Cumhurbaşkanımızın teşriflerinden dolayı inşallah o gün kongrede olacağız” şeklinde konuştu.

 

“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROGRAM”

 

Yanılmaz ve Gürgöze’nin son durağı, dönem sözcülüğünü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu’nun yaptığı STK platformu oldu. Ak Parti İl Başkanı Gürgöze, “13 Ocak 2018 tarihinde Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek programa başta STK Platformu yöneticileri olmak üzere tüm üyelerini, çocuklarını, Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere davet ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ilimize ziyareti çok önemli bir program. Elazığ tarihine 2018 yılında bu ziyaretle başlıyor olmamız inşallah sonraki süreçlerde ilimizde çok büyük programlar tertip edileceği olacağı anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Türkoğlu da, “Bizleri 13 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşecek olan toplantıya davet ettiler. Özellikle Cumhurbaşkanımızın son zamanlarda STK'ları biz başkaları gibi tehlike değil, devletin tamamlayıcı unsurları olarak gördüğünü ifade etmesi bizleri son derece onore etmiştir. Biz de bu davete üyelerimizle birlikte icabet edeceğiz. Bu vesileyle tüm STK’larımıza, yönetim kurulu üyelerine ve aileleriyle birlikte Cumhurbaşkanımızı karşılama heyecanı ile birlikte olmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır