Advert

SERDAR: ÇALIŞMA HENÜZ BİTMEDİ

SERDAR: ÇALIŞMA HENÜZ BİTMEDİ
SERDAR: ÇALIŞMA HENÜZ BİTMEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 468 kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR OLABİLECEK İLLER PLANLAMASINDA NÜFUS SAYISINDA YENİ BİR DÜZENLEMEYE GİDİLECEĞİ VE ELAZIĞ'IN DA BU KAPSAMDA YER ALACAĞI BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR

SERDAR: ÇALIŞMA HENÜZ BİTMEDİ

 

İrfan ARSLAN

Büyükşehir kapsamındaki iller için yeni bir düzenlemenin yapıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bu çalışmanın başlatıldığı ve çalışma kapsamında büyükşehir yapılacak iller için nüfus sayısının düşürülmesinin gündemde olduğu belirtildi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyon Başkanı Av. Ömer Serdar, konuyla ilgili bir çalışmanın yapıldığını ancak bu çalışmanın nihai şeklini henüz almadığını belirterek, "Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile büyükşehir yapılacak iller için nüfus sayısında yeni bir planlama yapılacak. Bu kapsamda yapılan çalışmalar henüz son şeklini almadı. Önümüzdeki hafta Elazığ milletvekilleri olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir toplantımız olacak. Bu konu da büyük bir ihtimalle bu toplantıda gündeme gelecek” dedi.

Yapılan çalışma kapsamında büyükşehir yapılacak illerde nüfus sayısının 750 binden 500 bine düşürülmesinin düşünüldüğü, bu düşüncenin hayata geçirilmesi durumunda aralarında Elazığ’ın da (574.304) bulunduğu 13 ilin kapsama alınarak büyükşehir olması sağlanacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır