Advert

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK
3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1077 kez okundu.

DOĞUP BÜYÜDÜKLERİ KENTE VEFA BORCUNU ÖDEMEK ÜZERE HAREKETE GEÇTİLER. PLANLADIKLARI 4 YATIRIM BU YILIN İLK YARISINDA HAYATA GEÇİYOR

3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK

İrfan ARSLAN / Sivriceli olup iş hayatlarını il dışında devam ettiren iş adamlarından bazıları Elazığ'a yatırım için çalışmalarını son aşamaya getirdiler.

Sivriceli iş adamlarının ilde kurmayı planladıkları tesislerde toplam 3 bin kişiye istihdam alanı yaratılacak.

Sivriceli iş adamlarından Ali Ersoy, çanak çömlek fabrikası kurmak üzere fizibilite çalışmalarını tamamladı. Mustafa Taşyürek, Organize Sanayi Bölgesi'nden yer alarak buraya tekstil fabrikası kurmanın hazırlıklarına başladı. Sun Plastik firması olarak ise İbrahim ve Ali Küçük kardeşler yine Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alarak plastik ürünleri üretimine başlayacak. Bunun yanında yine Organize Sanayi Bölgesi'nde alınan yer ile çağrı merkezi kurulduğu, bu merkezin de en kısa sürede 115 kişilik bir ekiple çalışmalarına başlayacağı açıklandı.

Elazığ'da yatırım yapmayı planlayan iş adamlarından Ali Ersoy yaptığı açıklamada yatırımlar ile ilgili olarak şunları söyledi: “Elazığ'da yatırım yapmak ve bu yatırımları hayata geçirmek adına yaptığımız çalışmalar son aşamaya geldi. Bu çalışmalardan biri Cazibe Merkezi İller Programı kapsamında yer alarak gelmesi planlanmıştı. Bu nedenle bir gecikme yaşadı. Ancak planladığımız yatırımlardan çanak çömlek tesisi büyük bir ihtimalle mayıs ayında, çağrı merkezi bu ayın içinde, tekstil tesisleri bu yılın ilk yarısında, plastik tesisleri de ilk altı aylık süre içinde hizmete açılmış olacak. Tesislerimizde yaklaşık olarak 3 bin kişinin istihdam edilmesi düşünülüyor.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X