Advert

KAPLAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

KAPLAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
KAPLAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 413 kez okundu.

CHP, YARIN KONGREYE GİDİYOR

 

KAPLAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

Neslihan ÇARIKÇI

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, yarın  yapılacak CHP il kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı. Kaplan, 2019 yılında yapılacak seçimlere Elazığ’da CHP’yi daha güçlü bir parti olarak hazırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanlığı kongresi yarın yapılacak. İl Başkanı Zeki Kaplan, yapılacak il kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. CHP İl Binası'nda düzenlediği basın toplantısıyla il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Kaplan’a ilçe başkanları da yanında yer alarak destek verdiklerini aktardılar.

 

“CHP OLARAK DİMDİK AYAKTAYIZ”

 

Kaplan, yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 1 ay önce merkez ilçe kongremizi yaptık. Seçimin hem ülkemize hem de partimize hayırlı olmasını diliyorum. Kamuoyunda Merkez İlçe ile İl Teşkilatı arasında bir sorun yaşandığı şaibesi yayıldı. Bu bedbahtlara Merkez İlçe Başkanımızın yanımızda yer alarak bizlere destek olması verilecek en güzel cevap olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaplan konuşmasını şöyle sürdürdü: “CHP Elazığ İl Başkanlığı 36. olağan kongresini 6 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştireceğiz. Yapılacağımız kongrede aday olacağımı kamuoyuna duyurmak istiyorum. 20 Aralık 2015 tarihinden 6 Ocak 2018 yılına kadar şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım hep uyum içerisinde çalıştık. Geçmişte hantallaşmış olan yapıyı aktif hale getirmek için örgütlerimizle birlikte emek harcadık. Çalışmalarımız sonucunda Elazığ’da CHP büyük bir ivme kazandı. Benden önceki dönemlerde görev alan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. CHP demokrasiye inanmış hak ve özgürlükler bağlamında mücadele etmiş çok önemli bir partidir.

 

CHP GANİMET PARTİSİ DEĞİLDİR

 

Cumhuriyet Halk Partisi ganimet partisi değildir. Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ganimeti düşünenler mücadelemiz sonrası ganimetleri toplasınlar. Merkez ilçe ve ilçe başkanlarımızla, örgütlerimiz ve delegelerimizle hak, adalet ve özgürlük mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. İl başkanlığı kongresine aday olmadan evvel ilçe başkanlarımızla bir araya geldik. Aday olmam konusunda kendilerinin görüşünü aldım. Başkanlarımız bana 'aday olma' deseydi aday olmayacaktım. Gösterecekleri adaya da sonuna kadar destek olacaktım. Sağ olsunlar başkanlarımız destek olarak 'beraber geldik beraber gideriz' dediler ve sonuna kadar destek oldular. CHP İl Başkanlığı kongresine 1’den fazla aday çıkması partimizin güçlendiği manasına geliyor. Aday olan arkadaşımıza da başarılar diliyorum.”

 

ALAKUŞ: BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ömer Alakuş ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kongre dönemlerinde genelde böyle söylentiler çıkar. Teşkilatları birbirlerine düşürmek ve birbirinden ayırmak istiyorlar. Bulanık suda balık avlamak için dedikodu yapanlar olabilir. Gördüğünüz gibi biz bir ekip olarak ilçe başkanlarımızla İl Başkanımız Zeki Kaplan’ın arkasındayız. Hep birlikte hareket ediyoruz. Ülkemiz zor ve kritik zamanlardan geçiyor. 2019 yılında yapılacak seçimlere bir yumruk gibi kenetlenerek, ekip çalışmalarımızla en iyi şekilde hazırlanacağız. İnşallah partimizi iktidara taşıyacağız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X