Advert

DANIŞMAN FİRMALAR BİLGİLENDİRİLDİ

DANIŞMAN FİRMALAR BİLGİLENDİRİLDİ
DANIŞMAN FİRMALAR BİLGİLENDİRİLDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 325 kez okundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü’nde danışman firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kurumun toplantı salonunda düzenlenen eğitimde özellikle IPARD II Programı kapsamında çıkılan 3. Çağrı Dönemi’ndeki değişiklikler, proje başvuru paketinin hazırlanması, başvuru ve uygulama süreci, uygun harcama kalemleri ve diğer ilgili konular, kurum uzmanları tarafından katılımcılara aktarıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, bu çağrı döneminde Elazığ olarak en yüksek hibe alan il olmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu çağrı dönemimiz iki başlıktan oluşuyor. Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme ile ilgili proje başvurularımız 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 15 Mart 2018 tarihinde sona erecek. Online Proje Başvuru Sistemi ise 12 Mart 2018 tarihinde saat 21.00'da kapatılacak” dedi.

Danışman firmaların bu süreçte titiz bir çalışma yürütmesini isteyen Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme alanında 87 milyon 239 bin 811 TL hibe verilecek ve hibe oranları yüzde 55-65 arasında değişkenlik gösterecek. Yine bu başlık altında, Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürün İşletmeleri, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji yatırımlarına destek verilecek. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar başlığı altında hazırlanacak projeler de bu çağrı döneminde desteklenecek. Bu başlık altında hazırlanacak projelerin başvuruları ise 1 Mart 2018 tarihinde başlayacak, 5 Nisan 2018'de saat 18.00'de sona erecek. Online Proje Başvuru Sistemi ise 2 Nisan 2018 tarihinde saat 21.00'da kapatılacak. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Bu kapsamda hazırlanacak projelere ise 164 milyon 706 bin 348 TL hibe verilecek ve hibe oranı yüzde 40-70 arasında değişecek. Bu başlık altında ise süt üreten tarımsal işletmeler, kırmızı et üreten tarımsal işletmeler, kanatlı eti üreten tarımsal işletmeler ve yumurta üreten tarımsal işletmelerle ilgili hazırlanan projeler kabul edilecek."

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır