Advert

ÖĞRENCİLER BİRBİRİYLE YARIŞTI

ÖĞRENCİLER BİRBİRİYLE YARIŞTI
ÖĞRENCİLER BİRBİRİYLE YARIŞTI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 447 kez okundu.

İmam hatip liseleri arasında düzenlenen Genç Nida Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması gerçekleşti.

Genç Nida Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması düzenlendi. Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ayşe Dursun birinci, Kovancılar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şüheda Bekirgil ikinci, Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Fatma Dursun ve Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kevser Uluşahan üçüncü oldu. Genç Nida Hafızlık Yarışması'nda ise, Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Eslem Nur Oktem birinci, İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Duaz Khalouf Abıd ikinci, Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Nida Tunç ise üçüncü oldu.

 

“FARKIMIZ YOK FAZLAMIZ VAR”

 

Cumhuriyet Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Oktay Ağ, “Bugün imam hatip okulları arasında Genç Nida Kuran-ı Kerim Okuma ve hafızlık yarışmasını gerçekleştirmek bulunuyoruz. Bizler imam hatip okulları olarak bir aydır gerek ezan, gerek hutbe yarışması olarak bir etkinlik silsilesi içerisindeyiz. Bizler imam hatip okulları olarak en büyük sloganımız 'farkımız yok fazlamız var' diye yola çıkmıştık. Şunu demek istedik, bizler diğer okullar gibi kültür derslerini yanında verdiğimiz en büyük ders Kur-an'ı Kerim'i okutmaktır ”dedi.

Amaçlarını anlatan Ağ, “Amacımız öğrencilerimizin kendilerini ifade etmeleri Kuran-ı Kerim'i rahatça okumaları. Burada kaybeden olmayacaktır. Buradaki bütün öğrencilerimiz bizim için kazanmıştır. Kazanmış oldukları için bizim için de çok değerlilerdir. Bugün bir sıralama olacaktır ama bu tatlı bir rekabettir ”ifadelerinde bulundu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır