Advert

MODERN BASINÇLI SULAMA SİSTEMLERİNİN HİBE DESTEKLEMESİ BAŞLADI

MODERN BASINÇLI SULAMA SİSTEMLERİNİN HİBE DESTEKLEMESİ BAŞLADI
MODERN BASINÇLI SULAMA SİSTEMLERİNİN HİBE DESTEKLEMESİ BAŞLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1297 kez okundu.

Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, modern basınçlı sulama sistemlerinin hibe desteklemesinin başladığı bildirildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/48)07.12.2017 tarih ve 30263sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Başvurular 1 Ocak 2018 tarihinde başlamış olup, 1 Mart 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. 60 gün süre ile devam edecek olup başvurular Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne şahsen yapılacaktır.

Program aşağıdaki 7 adet yatırım konusunu kapsar:

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,

e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,

f) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması.

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla, başvuru sahibi yukarıda belirtilen yatırım konularına başvuru yapabilir. Bu Tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verilir. Hibeye esas mal alım tutarı gerçek ve tüzel kişiler için 1.000.000 TL’yi geçemez. Başvuru sahibi birden fazla parsel için başvuru yapabilir. Parseller bitişik ve farklı yerlerde olabilir. Ayrıntılı bilgi için Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat edilmesi gerekmektedir.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X