Advert

ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 342 kez okundu.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bakım ve koruma altında olan engelli bireyler Ocak ayı kapsamında düzenlenen  doğum günü  etkinliğinde gönüllerince eğlendi.
Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Bakım ve  Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen doğum günü etkinliğinde Kaya Karakaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrenci korosunun konseri ile gönüllerince eğlenip  doğum günü pastasını kestiler.

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde sosyal yasama aktif katılma amacıyla kurulan ve bakım merkezinde kalan sakinlerinden oluşan folklor ekibi tarafından oynanan Çayda Çıra oyunu davetlilerce büyük beğeni  topladı.

Yapılan etkinlikte konuşan Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, "Engelli kardeşlerimizle bu tür etkinlerle bir araya gelmek ve onların yaptığı güzel işleri görmek bizleri mutlu etmektedir. Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde ve bağlı umut evlerimizde 124 engellimiz yatılı bakım hizmeti almaktadır. Kuruluşumuz da çeşitli kurslar ve aktiviteler sayesinde misafirlerimiz hayata aktif katılmaları sayesinde rehabilitasyon süreçleri  üzerinde olumlu sonuçları mevcuttur. Bu gün bizleri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk, Sivrici İlçe Milli Müdürü Özdal Akdemir, Karakaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Levent Sancar ve Karaya Kaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğrenci Korosu'na teşekkür ederim" dedi.

Yapılan etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Milli Eğitim Müdür İl Müdürü Feyzi Gürtürk, Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal Akdemir, Karakaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Levent Sancar, Karaya Kaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri, Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri, sakinleri ve personeli katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X