Advert

BUĞDAY MEYDANI’NDA ‘İŞLER’ KESAT!

BUĞDAY MEYDANI’NDA ‘İŞLER’ KESAT!
BUĞDAY MEYDANI’NDA ‘İŞLER’ KESAT! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 548 kez okundu.

MEYDAN ESNAFLARI ESKİ GÜNLERİ ‘MUMLA’ ARIYOR, BAKLİYAT ‘TONLA’ DEĞİL KİLO İLE SATILIYOR

 

BUĞDAY MEYDANI’NDA ‘İŞLER’ KESAT!

 

İzzet TUMAY

Yıllardır vatandaşların kuru bakliyat ihtiyaçlarını karşıladığı, eskiden kamyonlar ve traktörlerle malzemelerin geldiği, şimdilerde ise kilo ile satışın yapıldığı Elazığ’ın tarihi alışveriş merkezlerinden Buğday Meydanı’nda esnaf, iş yapamamaktan şikâyetçi.

Eski günleri ‘mumla’ aradıklarını belirten meydan esnafları, ”Eskiden bu meydanda bakliyat sektörünün kalbi atıyordu. Tonla bakliyat ürünü satılıyordu, şimdi ise kilo ile satış yaparak ayakta kalmanın mücadelesini veriyoruz” dediler.

Esnaflar, iş yerlerinin düzenlenmesi, satışa sunulan malların istif şeklinde değil de belli bir düzende vatandaşın beğenisine sunulması durumunda satışların artacağını, meydanın eski güzel günlere kavuşacağını ifade ederek, “Her yönüyle vatandaşa hitap eden bir meydan görünümüne kavuşturulmalı diye düşünüyoruz. Birçok sıkıntımız var. Buğday Meydanı'nda bulunan esnafların birçoğu iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Maalesef gidişat hiç iyi değil. Meydanın en kısa zamanda modern bir hale getirilmesi, sorunları çözülmesi gerekiyor. Bunun yanında meydana gelen malların boşaltılması konusunda da ciddi sıkıntılarımız mevcut. Direk üreticiden alınıp tüketicilere sunulan malların satışının yapıldığı meydanda güzel günlerin yakın olduğunu söylemek istiyoruz. İnşallah yaşadığımız bu sorunlar bir an önce çözüme kavuşturulur. Uzun zamandır bu meydanda esnaflık yapıyoruz. Artık bu meydana da Kapalı Çarşı’da yapılan düzenlemenin aynısının yapılması gerektiğini düşünüyoruz. İnsanlar buradaki düzensizlik nedeniyle alışveriş yapmaktan çekiniyorlar. Çok ciddi bir düzensizlik var. Meydana getirilen malzemeler maalesef meydanın ortasında gelişi güzel toplanıyor. Bu elde olan bir şey değil. Çünkü iş yerlerinin önü düzensiz. İş yerlerinde ciddi bir düzenleme yapılması gerekiyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır