Advert

SAMDOB "9" YAŞINDA

SAMDOB
SAMDOB İRFAN ARSLAN
Bu içerik 334 kez okundu.

2009 yılında faaliyete geçen, Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) kuruluş yıldönümünü kutladı.

622 yerleşik temsil yaparak toplam 237 bin 690 seyirciye ulaşılan SAMDOB 9'uncu yaşını pasta keserek kutladı. SAMDOB Büyük Salon’da yapılan kutlama programında SAMDOB baskılı pastayı SAMDOB Müdürü Zerrin Karslı kesti. 2018 yılında daha güzel işlere imza atacaklarını belirten Karslı, SAMDOB çalışanlarına teşekkür etti.

 

TURNE PROGRAMLARI

 

Birçok ilde turne yapan SAMDOB; Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Sinop, Kastamonu, Çorum, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Amasya, Tokat, Sivas, Zonguldak, Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane illerinde 88 temsil yaparak buralarda da toplam 32 bin 845 izleyici sayısına ulaştı.

2015 yılında başlayan Opera Atölyesi eğitim etkinliği ile okul salonlarında toplam 14 bin 150 öğrenciye ulaşıldı. 2009 yılında Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle, Samsun'da; özel, devlet ve taşra olmak üzere ortaöğretimde eğitim gören öğrencilere eğitim etkinliği düzenlenmiş, 40 bin öğrencinin SAMDOB'da Murat Göksu'nun "Opera Zamanı" adlı oyununun izlenmesi sağlandı.

 

SOSYAL PROJELER

 

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Cezaevi, Huzurevi, Rehabilitasyon ve Aile ve Sosyal Politikalar Çocuk Hizmetleri Müdürlüğü’nde konserler verildi. 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile SAMDOB arasında yapılan protokol gereği koruma altında bulunan öğrencilere ses ve bale eğitimi verildi. Salıpazarı, Alaçam, Vezirköprü, Çarşamba, Bafra ve Ladik ilçelerinde bulunan köy okullarında da benzer etkinlikler yapıldı. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X