Advert

ŞEHİT BARUT İÇİN MEVLİT OKUTULDU

ŞEHİT BARUT İÇİN MEVLİT OKUTULDU
ŞEHİT BARUT İÇİN MEVLİT OKUTULDU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 341 kez okundu.

Bingöl’de askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Faruk Barut için mevlit programı düzenlendi.

Faruk Barut. 33 yaşında, ailesinin tek göz ağrıydı. Bingöl’de askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olmuştu. Ateş yine Elazığ’a düşmüştü. 40 gün önce şehadet şerbetini içen Faruk Barut için mevlit programı düzenlendi. Program Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.

Şehidimizin dayısı Murat Şerbet, “Şüphesiz acımız büyük ama rabbim sabrını veriyor. Rabbim bu vatan uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize rahmet ve marufiyet eylesin. Bizlerin ve tüm şehit ailelerine sabrı ihsan eylesin. Şehidimizin olduğu günden bu güne kadar samimi ilgi ve alakalarını ailemizden esirgemeyen başta Sayın Valimiz, vali yardımcılarımız, Kolordu Komutanımız, Belediye Başkanımız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz, Sosyal Dayanışma Vakfımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bütün devlet kurumlarımıza teşekkür ederiz. Rabbim devletimize zeval vermesin ”dedi.

“Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bizler bu topraklar için nice şehitler verdik, vermeye de devam ediyoruz” diyen Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Hüzünleniyoruz. Şehidimiz oluyor, şehitlerimiz oluyor. Nice şehitlerimiz oldu. Topraklarımız yurt olduğundan beri, 1071 Malazgirt’ten beri sıkıntılar yaşandı, dertler yaşandı, acılar yaşandı. Şehitler verildi gaziler verildi. Bu topraklar kolay elde edilmedi. Hâlâ mücadelemiz devam ediyor. Biz Anadolu’yu fethettikten sonra nice şehitler verdik. Bu devam ediyor ve devam edecektir. Bu millet farklı bir millet. Farklı görevler ve vazifeler yüklenmiş farklı sorumluluklar üstlenmiş. Özellikle bulunduğu İslam coğrafyasında hep önde olmuş. Sade kendi derdi ve sıkıntısı ile değil bütün dünyanın İslam aleminin sorumluluğu ile dertlenmiştir. Bu sorumluluğu karşılığı olarak ta sorunlarla yüzleşmiştir. Rabbimizden dileğimiz inşallah başka şehit başka sorun göstermez ama böyle mücadele ettikçe bu şekilde sorumluğunu getirmeye çalıştıkça dünyada o sorumluluğu getirmeye çalıştıkça bunlar yaşanacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mevlit- i şerif okundu. Daha sonra eller semaya kaldırıldı, Şehidimiz Faruk Barut ve tüm şehitlerimiz için dua edildi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır