Advert

SERDAR: FETHİ SEKİN'İN İSMİ İLÇESİNDE OKULDA YAŞATILACAK

SERDAR: FETHİ SEKİN'İN İSMİ İLÇESİNDE OKULDA YAŞATILACAK
SERDAR: FETHİ SEKİN'İN İSMİ İLÇESİNDE OKULDA YAŞATILACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 417 kez okundu.

İzmir'de kahramanca mücadele edip şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in Türkiye genelinde birçok ilde adının yaşatıldığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu (İHİK) Başkanı Ömer Serdar, ilçesi Baskil'de de meslek yüksek okuluna isminin verileceğini söyledi.

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi'ne saldıran bölücü terör örgütü üyeleri ile çatışmaya giren, teröristleri etkisiz hale getirip onlarca insanın canını kurtaran polis memuru Fethi Sekin’in ismi memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesinde bulunan meslek yüksek okuluna verileceğini belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve İHİK Başkanı Ömer Serdar, şehidin isminin aynı zamanda yapımı devam eden Elazığ Şehir Hastanesi’ne de verileceğini dile getirdi.

Şehit Fethi Sekin’in büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini ifade eden Milletvekili Serdar, “Geçtiğimiz yıl bugün İzmir Adliyesi yakınlarında teröristlerce saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 1 polis ile 1 adliye memurumuz maalesef şehit oldu. Teröristlerle mermisi bitene kadar çatışan ve adliyeye girmelerini engelleyen şehit polis Fethi Sekin, daha büyük bir saldırıyı önledi. Bugün ölüm yıl dönümü nedeniyle İzmir Adliyesi’nde yapılan anma töreninde, şehidimizin polis arkadaşları ilçede Fethi Sekin ile ilgili adının bir yere verilmediğini belirtti. Öncelikli belirtmekte fayda var. Şehidimizin ismi sadece Elazığ’da değil ülkemizin birçok yerinde yapılan çalışmalarda adı yaşatılmaktadır. Zaten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Şubat'ta kenti ziyaretinde, 'Şehitlerin tepesini boş bırakmayan Fethi Sekin kardeşime buradan bir kez daha Rabbimden rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Yeni yapılan şehir hastanesine şehidimizin ismini vererek adının şanına yakışır bir şekilde yaşatılacağına inanıyorum" ifadeleriyle ismini müjdelediği şehir hastanesinin Sağlık Bakanlığımızca yapımı hızla sürüyor. Hastanemizin yapımı bittikten sonra şehidimizin ismini oraya vereceğiz. Ama biz yine de yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda şehidimizin doğup büyüdüğü ilçe olan Baskil’deki bir meslek yüksek okulunda kahraman polisimizin adını yaşatacağız" diye konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır