Advert

KALDIRIM: BİZ İNANMIŞ, AZİZ BİR MİLLETİZ

KALDIRIM:  BİZ İNANMIŞ, AZİZ BİR MİLLETİZ
KALDIRIM:  BİZ İNANMIŞ, AZİZ BİR MİLLETİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 448 kez okundu.

ELAZIĞ VALİSİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM:

BİZ İNANMIŞ, AZİZ BİR MİLLETİZ

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Değerlerine, vatanına, bayrağına özünden bağlı candan bağlı bir milletiz. Onun için yeryüzünde her zaman şerefle yâd edilmiş, üstlendiği vazifeyi, sorumluluğu şerefle yerine getirmiş ve bunu bayraklaştırmış ve hala devam ettiren bir milletiz. Biz inanmış, aziz bir milletiz” dedi.

“Bizim farkımız buradan geliyor. Bin yıldır Malazgirt’ten beri bu topraklarda biz çok can verdik, çok kan akıttık” diyen Vali Kaldırım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu toprakları biz adeta kanımız ile yoğurduk, vatan haline getirdik. Onun için bu coğrafya çok değerlidir. Bu coğrafyanın temsil ettiği değerler bizim için çok mukaddestir. Teröristler ile kurşunu bitene kadar mücadele eden şehidimizi Mus'ab bin Umeyr'den ayrı görmüyorum. Çünkü Mus'ab bin Umeyr değerleri uğruna Peygamberimize kendisini siper etmiş, bir kolu kopunca diğer koluna sancağı almış, o da gidince, 'Bu baş da onun uğruna feda olsun' demiş, boynunu kılıca uzatmış, değerli bir sahabedir bizim için. Fethi Sekin'in Allah aşkına ondan bir farkı var mı? Yoktur. Zigetvar'da Kanuni Sultan Süleyman'dan, Kosova'da Hüdavendigar'dan, Ulubatlı Hasan'dan, Çanakkale'de yatan binlerce isimsiz şehidimizden, Nene Hatun'dan bir farkı var mıdır? Yoktur. Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda Zeliha Hatun cepheye giderken bir kolunda bebeğini bir yanında da mermisini, topunu almış. Varsın bebeğim üşüsün demiş ve karda kışta kendi battaniyesini cephaneliğin üstüne koymuş ve onu korumuştur. Allah aşkına bunlardan, bu şehidimizin bir farkı var mıdır? Elbette yoktur.

 

BİZ AZİZ VE ASİL BİR MİLLETİZ

 

Biz aziz ve asil bir milletiz ve hep de öyle anılacağız. Çok önemli tarihi bir süreçten geçiyoruz. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi ülkemizde, Elazığ'da var olduğu gibi yapsın. Elazığ'ımızda birlik ve beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi var. Bununla da gurur duyuyoruz. İnşallah şehitlerimizin hakkını yerine getireceğiz. Bu şuurla, her zaman devam edeceğiz. Ben tekrar bu kahraman şehidimize, Elazığ’dan şehit olan 273 şehidimize, 15 Temmuz da şahadete yürüyen 8 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Şimdiye kadar şehadete ermiş bütün şehitlerimize rahmet gani gani rahmet diliyorum. Onların zaten katı yücedir, mekânları cenneti alâdır. İnşallah Rabbim, bizleri onların şefaatine nail olmayı nasip eder.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır