Advert

ANADOLU BASININI ÇOK ZORA SOKACAK UYGULAMA

ANADOLU BASININI ÇOK ZORA SOKACAK UYGULAMA
ANADOLU BASININI ÇOK ZORA SOKACAK UYGULAMA İRFAN ARSLAN
Bu içerik 395 kez okundu.

 

Maliye Bakanlığı’nın Anadolu basınını zor duruma sokacak yeni uygulamasının kabul edilemez olduğu ve bu uygulamanın bir ön önce yürürlükten kaldırılması istendi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi son dönemlerde Basın İlan Kurumu, alınan ilan ödemelerinde gerek Maliye'den, gerekse SGK'dan ‘borcu yoktur’ yazısına gerek duymadan işlem yapabiliyordu. Ancak 2018 yılı Ocak ayından itibaren Maliye Bakanlığı'nın talebi sonucu bundan böyle her ayın 10'unda ‘borcu yoktur’ yazısı alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu durum Anadolu basınını bir hayli güç duruma sokacaktır. Bu bağlamda Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye genelindeki gazeteciler cemiyetleri ile ortak bir çalışma başlatmıştır” dedi.

Genel Başkanı Karaca şöyle dedi: "Yönetim Kurulu olarak Maliye Bakanlığı’ndan randevu talebinde bulunduk. Kısa süre içinde umut ediyorum görüşmemizi gerçekleştireceğiz. Bu görüşmede Maliye Bakanı'na taleplerimizi ve yerel medyanın alınan bu kararla düşeceği zorluğu aktaracağız. Görüşmede en azından eski borçların ötelenmesini ve geçmişte olduğu gibi zorunluluğun belli dönemlere yayılmasını talep edeceğiz."

Başkan Karaca, ayrıca Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak bu konunun ısrarla takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X